Kategoriler
İnternet

Google Drive uygulaması kapanıyor

Google artık Drive uygulaması kapatmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların dosyalarını  senkronize ettiği Google Drive uygulaması sonlanacağı ve bu kapanan uygulamanın yerine iki uygulama geleceği açıklandı.

Google’un uzun yıllar kullandığı Google Drive için artık yolun sonu görünüyor. Google ise daha değişik bir uygulama ile yoluna devam etme kararı aldı. Google’dan yapılan açıklamaya göre 11 Aralık tarihine kadar PC ve Mac için Google Drive uygulaması düzenli bir şekilde güncellemelerin geleceğini ve 18 Mart’tan itibaren ise tamamen kaldıracağını açıkladı.

Google Drive adı değişerek yeni özellik eklenecek

Bunun yerine ise yeni iki farklı versiyon kullanacağını ve bu şekilde yoluna devam edeceğini açıkladı. Google Drive uygulamasına eklenen ve kullanıcıların farklı cihazlardan dosyalarına erişmesini sağlayan Backup and Sync özelliği uygulama haline gelecek.

Yani aslında bu uygulamanın sadece adı değişmiş olacak. Ayrıca Google üzerindeki Fotoğraflar ise yine bu uygulama tarafından görev yapacak. Google’ın bulut servisleriyle daha derin bir entegrasyona sahip olacağı söyleniyor.Uygulamanın yüksek bant genişliğine göre optimize yapıldığı ve  ayrıca eş zamanlı çalışma imkanı da sunulacak. Bizi takip etmeye devam edin.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir