Kategoriler
İnternet

Google chrome’da unity oyunları nasıl oynarım?

Google Chrome web tarayıcıda 3D oyunlar oynamak isteyenlerin bunu ek bir eklenti kurarak yapmaları gerekiyor. Bu iş için hazırlanan Unity Web Player eklentisi Google Chrome tarayıcı ile çalışıyor fakat eklentinin kurulumu ve aktifleştirilmesi konuya yabancı olanlar için biraz karmaşık olabiliyor. Bu nedenle bir çok işi Google’da “Chrome’da Unity Oyunlar Nasıl Oynanır?” araması yapıyor. İşte Unity Web Player kurulumu ve aktifleştirilmesi ile ilgili adımlar.

Unity Web Player Eklentisi Nasıl Kurulur?

Google Play’de “Unity Web Player” araması yaparak indirmeniz gereken eklentiyi bulabilirsiniz. Eklentiyi bilgisayarınıza indirdikten sonra normal kurulum adımlarını takip ederek ve sunulacak sözleşmeyi de onaylayarak kurulumu gerçekleştiriniz.
Kurulum yapıldıktan sonra takip etmeniz gereken birkaç adım daha var. Öncelikle Google Chrome tarayıcınızı açın ve adres satırına chrome://flags/#enable-npapi yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.
Ekrana gelecek olan “NPAPI’yı Etkinleştir” satırının altında yer alan “Etkinleştir” butonuna bir kez tıklayarak NPAPI’yı etkin hale getiriyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra Google Chrome tarayıcınızı kapatıp yeniden açmanız gerekiyor. Fakat siz kapatsanız bile arka planda çalışmaya devam edebilir. Bu yüzden Windows görev çubuğundaki Chrome ikonunun üzerinde sağ tıklayarak Çıkış yapmanız gerekebilir. Bu işlemi yaptığınız halde Unity Web Player çalışmamaya devam ederse bilgisayarınızı yeniden başlatarak kesin sonuç alabilirsiniz.
Unity Web Player ile 3D Oyun Keyfini Yaşayın
Bu eklenti sayesinde birbirinden güzel 3D oyunları takılmadan ve kalite kaybı yaşamadan oynayabilirsiniz. Unity Web Player eklentisine alternatif eklentiler olsa da Google Chrome tarayıcı ile 3D oyunlar oynamak için en iyi seçenek budur. Google Chrome hakkındaki tüm sorularınızın cevabını web sitemizde arayabilirsiniz. Web sitemizde bulamadığınız cevapları doğrudan bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir