Kategoriler
İnternet

Chrome 62 Güvenlik Konusunda Büyük Yenilikler Getiriyor

Google Chrome tüm hızıyla güncellenmeye devam ediyor. Chrome, Chrome 62 isimli yeni sürümünde güvenlik hususunda ciddi düzenlemelerle karşımıza çıkacak.

İnternet tarayıcıları sık sık güncelleniyor ve daha iyi bir hale getirilmiş olarak karşımıza çıkıyorlar. Google Chrome da kuşkusuz tarayıcı alanında son derece ünlü bir tüzel kişilik olarak dikkat çekiyor. Chrome, bu yılın başında ciddi bir güncelleme almış, daha güvenli bir hale gelmişti. İşte söz konusu uygulamaya bir önemli güvenlik güncelleştirilmesi daha dahil ediliyor. Chrome, Chrome 62 sürümüne yükseltiliyor.

SİTENİN İSMİNİ YAZARKEN GÜVENLİ OLUP OLMADIĞI YAZACAK

Bilindiği üzere şuan da Google Chrome tarayıcısında adres çubuğunda bir internet sayfasına girdiğinizde sol tarafından onun güvenli olup olmadığı yazıyor yani SSL sertifikasının bulunup bulunrmadığı ifade ediliyor. İşte bu ifadeye siteye girildikten sonra değil, daha sitenin ismini yazarken ulaşabileceksiniz. Söz konusu uyarı yine sol tarafta yer alacak. Aynı zamanda eğer gizli penceredeyseniz ayriyetten bir uyarı daha alacaksınız. Google Chrome, söz konusu sertifikayı çok önemsiyor bu yüzden internet sitesi sahiplerinin de bu hususa dikkat etmelerini öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir