Kategoriler
İnternet

Adil Kullanım Kotası Genişletiliyor Gerçek Kota Geliyor!

Yarından yani 1 Mayıs 2017’den itibaren ülkemizde yıllardır uygulanan adil kullanım kotası daha adil bir hale getirilmesi beklenirken internet servis sağlayıcıları yeni oyunlarını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde internet zorlu süreçler yaşadı. Sonunda bir nebze olsun daha da adil bir hal alacak olan ve kullanıcıları canından bezdiren adil kullanım kotasına yönelik gösterilen tepkiler nihayet BTK tarafından duyulmuş ve yeni bir düzenleme hazırlanmıştı.

Kullanıcılar yeni düzenlemeyle birlikte artık 02:00 ile 08:00 arasında herhangi bir kotaya takılmayacak ve hızları düşmeyecek. Gel gelelim kullanıcıların bu durum karşısında sevinçleri uzun sürmedi.

Ülkemizin önemli internet servis sağlayıcılarından olan SuperOnline ve Kablonet bayilerine gönderdiği yazıyla artık kotalı internete geçeceklerini açıkladı. Yani artık kullanıcılar gündüz tüketimleri için kotaları bitince ek paket almak zorunda kalacaklar.

Kullanıcılar artık SuperOnline’da 1 GB için 1 TL ödeyecekken Kablonet’te ise 1 GB için 2 TL ödeyecekler. Kullanıcılar gündüz kullanımları için aylık internet kotası alabilecekler. Kullanıcılar bu ek kotalardan 50 GB için 25 TL ödeyecekken 100 GB için 40 TL ödeyecekler.

Kullanıcıların yeni adil kullanım kotasıyla ilgili yaşayacağı macerayı yarından itibaren göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir