Kategoriler
Yazılım

Galaxy S8 Yeni Güncelleme Yayınlandı

Note 7 sonrasından sonra Samsung’un yeniden yükseliş yakalamasını sağlayan Galaxy S8 akıllı telefonları ardı ardına yeni güncellemeler alıyor. Yayınlanan son güncellemeden sonra şimdiden Samsung ikinci büyük güncellemesini yayınladı. İşte detaylar.

Galaxy S8 akıllı telefonları sorun iddialarıyla beraber çıkış yaptı. Tam anlamıyla bir sorun olarak değerlendiremeyeceğimiz kırmızı ekran hatası ise en çok konuşulan konu olmuştu. Telefonun ilk çıkış döneminden bu yana sürekli olarak gündeme gelen kırmızı ekran sıkıntısı nedeniyle birçok kullanıcı Samsung’a mesajlar göndermişti. Konu hakkında açıklama yapan Samsung ise sadece renk düzenlemesiyle yapılacak bir ayarlamanın sorunu çözdüğü belirtmiş ve donanımsal bir arıza olmadığı bilgisi verilmişti. Kısa süre içerisinde sistemde arıza olmadığı doğrulanmış olsa da bir türlü Samsung iddiaları dindiremedi.

Hal böyle olunca Samsung kullanıcıların yapacakları düzenlemeleri içeren bir güncelleme yayınlayarak sorunu doğrudan kendisi çözdü. Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında verilen bilgilere göre sorun tamamen çözüldü. Ekran ayarları kısmında yer alan değişim ve yeni renk düzenleriyle beraber Galaxy S8 kırmızı ekran sorunu tamamen çözülmüş oldu. Galaxy S8 güncelleme dosyasının yayınlanmasının ardından güncelleme için detaylarda netlik kazanmış oldu. Galaxy S8 güncelleme sistemi hakkında biraz daha detaylı bilgiler vermek gerekiyor. Söz konusu güncellemelerin detaylarına bakalım.

Galaxy S8 Güncelleme Dosyaları ve Yenilikler

Söz konusu Galaxy S8 güncelleme dosyasının boyutunun bir hayli büyük olduğunu belirtmek gerekiyor. 462 MB değerinde bir güncelleme boyutuna sahip olan indirme dosyalarının indirilmesiyle beraber doğrudan güncelleme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yayınlanan yeni Galaxy S8 güncelleme sonrasında ise telefonda da belli başlı sistemlerin değiştiğini belirtelim. Öncelikle kırmızı ekran sorunu çözülen telefonun genel performans iyileştirmeleri aldığını da söylemek gerekiyor.

Yayınlandığı andan itibaren telefonun daha kararlı hale gelmesini sağlayan ve aynı zamanda güvenlik iyileştirmeleri de yapan yeni güncellemelerin sonrasında akıllı telefonun daha stabil hale geldiğini de belirtelim. Oldukça başarılı bir akıllı telefon olduğu zaten bilinen serinin bundan sonrada güncellemeler almaya devam edeceğini ekleyelim. Bundan sonraki güncellemelerin ne gibi özelliklere sahip olacağı ise net değil. Samsung güncellemelerden sonra konu hakkında açıklamalar yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir