Kategoriler
İnceleme Oyun

Middle Earth: Shadow of War Oyun İncelemesi

[accordion][accordion_content title=”Oyun bilgileri” icon=”fa fa-gamepad” active=”active”][infobox color=”#1e73be”]

Seri: Middle Earth

Geliştirici: Monolith Productions

Çıkış tarihi : 17 Ekim 2017

Platform : PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows[/infobox][/accordion_content][/accordion]

Middle Earth: Shadow of War oyunun çıkmasına az bir süre kala ön incelemesini yaparak oyun hakkındaki düşüncelerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Middle Earth: Shadow of Mordor 2014 yılında oyun sevenlerin beğenisine sunulduğunda çok büyük ilgi toplamıştı. Müthiş karakter geliştirme özellikleri, uçsuz bucaksız bir açık dünya ve dövüş teknikleri açısından bu oyun çok takdir topladı. Middle Earth: Shadow of War, işte bu oyunun devamında geçen olayları konu alacak. Oyun henüz piyasaya çıkmasa da oynanabilir demosu oyuncular için hazırlandı ve internet üzerinden download işlemine açıldı.

Nemesis Sistemi ve Ele Geçirilebilir Mekanlar

İlk oyunda çok takdir toplayan ve bir nevi hiyerarşi denebilecek Nemesis sistemi Middle Earth: Shadow of War‘ da çok daha gelişmiş bir şekilde sunulacak. Mount and Blade adlı mükemmel Türk oyununu oynayanlar bilir ki; oyunda fetih edildikçe otorite kazanılan kaleler ve mekanlar mevcuttu.

Bu oyunda da fetih edildikçe oyuncuya otorite kazandıracak çok sayıda kale ve mekan olacak. Yine RPG aksiyon türünde olacak oyunda bu sefer envanter sistemi daha gelişmiş bir şekilde geliyor. Savaş sırasında yenilgiye uğratılan düşmanların eşyalarını, oyuncu kolaylıkla envanterine katabilecek. Harita bu sefer yeni oyunda o kadar genişletilmiş ki Middle Earth: Shadow of Mordor’da olmayan birçok yeni mekan da eklenmiş.

3 Platforma da Çıkıyor

Grafiksel olarak bakıldığında ise; ilk oyuna göre daha geliştirilmiş grafik modellemeleri görülecek ki, bu durum oyunu PC platformunda oynayacak olanların upgrade işlemine hazır olmaları anlamına geliyor.

Orta dünyayı başarıyla yansıtacak oyun ayrıca PS4 ve Xbox ONE platformları için de satışa sunulacak. Oyunun piyasaya çıkış tarihi birkaç kere ertelendi ve en son tarih olarak 17 Ekim 2017 belirlendi. Bu tarihte değişiklik olmazsa, oyuncular orta dünyada keyifli bir oyun deneyimini Shadow of Mordor’dan daha gelişmiş bir şekilde yaşayacaklar.

[affiliate_news id=”7520″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir