Kategoriler
İnceleme Oyun

Marvel vs. Capcom Infinite Oyun İncelemesi

Merakla beklenen karşılıklı dövüş oyunu marvel vs. capcom: ınfinite için çıkış tarihine az bir süre kaldı. Oyun, 19 Eylül 2017 tarihinde oyun severler için raflarda yerini alacak. Steam üzerinden ön siparişler zaten açılmıştı. Oyunun çıkacağı platformlar PC, PS4 ve Xbox ONE.

Marvel Capcom vs. Infinite Nasıl Bir Oyun?

Marvel Capcom vs. Infinite Fighting tarzı yapılmış. Oyunu daha da özel kılan Marvel ve Capcom karakterlerini bir araya getirmesi. Bu karakterler daha önce bazı oyunlarda bir araya gelmişti. Ama bu sefer, videolar incelendiğinde çok iyi bir iş çıkartılmış gibi görünüyor. Aslında son zamanlarda Fighting tarzı oyunlara ilgi oldukça azalmıştı. Street Fighter ile en popüler dönemlerini yaşayan bu tür, oyun alışkanlıklarının değişmesi ile biraz kan kaybetti. Bu durum görülmüş olacak ki Capcom ve Marvel karakterlerini böyle bir konsept içinde birleştirip PC ve yeni nesil konsollara sunma fikri doğdu.

Oynanış

Fighting tarzı oyunlarda en çok aranan özellik, hareket çeşitliliği ve combolardır. Videolardan görüldüğü kadarıyla oyun, bu açıdan zengin. Karakter çeşitliliği açısından bakıldığında ise zaten elde Capcom ve Marvel gibi dev bir okyanus bulunduğundan herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. İronman, Megaman, Ryu, Rocket Raccoon ve daha niceleri bu oyunda kontrol edilebilecek. Mekanlar da çok çeşitli olacak. Sadece Fighting türü hayranları için değil her kesimden oyuncu için mükemmel bir oyun bekleniyor.

Grafik ve Ses

Oyunun grafikleri incelendiğinde; karakter modellemeleri, mekanlar mükemmel oluşturulmuş. Konsollar için problem yok ama bu oyunu düşük bir sistemle oynayabileceğini düşünen PC kullanıcıları varsa biraz üzülecekler. Çünkü oyunun adamakıllı çalışması için açıklanan sistem gereksinimleri hayli yüksek. Karakter seslendirmeleri, müzikler de çok iyi. Oyun içindeki diğer sesler ise çok kaliteli ve gerçekçi olmuş.

Sonuç

İşin içinde Marvel ve Capcom karakterlerinin olduğu bir dövüş olunca kaçırılmaması gereken bir oyun. Sadece ara videoları görmek için bile alınabilir.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir