Kategoriler
İnceleme

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr özellikleri

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr özellikleri konumuz ile sizlerleyiz. Apple dünyadaki en iyi akıllı telefonun iPhone olduğunu açıkladı. Tanıtımda yapılan açıklamaya göre şirketin  müşteri memnuniyeti %98 seviyelerinde. Yine şirkete göre  iPhone Xs  şimdiye kadar çıkan en gelişmiş iPhone modeli oldu. Telefon paslanmaz çelik kasadan oluşuyor. Şimdiye kadar geliştirilen en güçlü cam kullanılmış.  Yeni modeller altın gri ve siyah olmak üzere üç yeni renk ile karşımıza çıkacak. Telefonun su geçirmezlik özelliği  2 metre derinliğe kadar geçerli. Ve 30 dk dayanma süresi var.

iPhone-Xs-Max-ozellikleri

iPhone Xs Max Özellikleri

Telefon 6.5 inç boyutunda.  Ekranı yan yatırdığınızda  ikiye bölünebilme özelliğine sahip. Telefonda video düzenleme özelliği olacak. Ekran da 120 Hz dokunma hassasiyeti desteği ve  1 milyon’a 1 kontrast oranı var. Streo ses deneyimi geliştirilmiş. Face id tarafında yapay zeka kullanılmış ve daha hızlı olduğu belirtildi. Parmak izi desteği kaldırıldı.
A serisi işlemciler daha da geliştirildi. A12 Bionic işlemci kullanıldı.  Dünyanın en gelişmiş işlemcisi olan 7 nanometer chip kullanıldı. 6.9 million çekirdek olduğu açıklandı.Saniyede 600 milyon işlem yapabildiği belirtildi.
Telefonda 512 GB hafıza desteği sunulacak. Yapay zeka sayesinde anlık öğrenim sunacak. Emoji’nin 50 farklı kas hareketini algılayabildiği belirtildi. iOS 12 9 kat daha hızlı öğrenebilecek. Yapay zeka kullanımı ile daha iyi kullanım süresi olacağı açıklandı. ARKit 2 geldi. Gerçek ölçüleri çok daha iyi gösterecek. Duvar ile telefon arası mesafeler doğru ölçülecek. Oyunlar daha gerçekçi olacak. Özellikle karanlık ortamlarda detaylar daha belirgin olacak. Artırılmış gerçeklik sayesinde nesne tanımlama mevcut. Basketbol oynarken attığınız sayıları hesaplama, hızı, açısı gibi bir çok özelliği gerçek zamanlı olarak aktarabilecek. Kas yapısı hakkında da detaylara ulaşabileceğiz. Bluetooth 5.0 ile birlikte gelecek.

Kamera Özellikleri

12 Mp geniş açı kamera, geliştirilmiş flash, f/1.8 diyagram var. İkinci kamera da ise  12 Mp f/2.4 diyagram var. Ön kamera 7 mp f/2.2 1080P 60 fps video çekebilme özelliğine sahip. Fotoğraf detayları belirginleştiriyor. Fotoğraf başına 1 trilyon işlem yapabiliyor. Akıllı HDR özelliği var. Nesneyi tanımlama sayesinde 4 kare alacak ve fotoğraf ortaya çıkacak. Fotoğraf tarafında donanım özellikleri değişmemekle birlikte yapay zeka kullanıldı. Sanal diyafram kullanıldığı açıklandı.

Batarya Özellikleri

Uzun bir pil ömrü olacak. iPhone X ile XS arasında 30 dakika kullanım süresi olduğu açıklandı. XS Max ile X arasında ise  1.30 saat kullanım süresi farkı var. Çift SIM özelliği getirildi. Bir tanesi Elektronik SIM (e-sim ) olacak.

iPhone X R Özellikleri

7000 serisi aliminyum kullanıldı. Kırmızı, sarı,turuncu, siyah gibi farklı model renkleri olacak. Telefonda  6.1 inç sıvı retina 1792×828 1.4 milyon piksel LCD ekran kullanıldı. 120 hz dokunmatik hızı var. True Tone özelliği mevcut.

Face iD özelliği, kızıl ötesi, yüz tanıma, A12 Bionic işlemci, 12 MP geniş açılı, f/1.8 piksel tek kamera, iPhone 8 Plus’tan 1.30 saatten daha uzun pil süresi var. Kablosuz şarj, Bluetooth 5.0 gibi özellikler ile gelecek.

Apple sunucularında  yeşil enerji kullanıldığı açıklandı. Cihazın içinde de yenilenebilir parçalar var. Kapak, cam kısmı, hoparlör malzemeleri yenilenebilir parçalardan oluşuyor. iOS 12 ‘yi 5s sahipleri kullanabilecek. Yine Apple tarafından yapılan açıklama da GiveBack programı ile birlikte cihazlar geri alınacak. Değeri verilecek
ve geri dönüşüme götürülecek.

Bir önce ki konumuzda  Galaxy Note 9 – iPhone XS Max Karşılaştırması yapmıştık. Bağlantıya tıklayarak konumuzu inceleyebilirsiniz.

“iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr özellikleri” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir