Kategoriler
Mobil

Yurtdışından iPhone XS almak avantajlı mı ?

Yurtdışından iPhone XS almak avantajlı mı ? sorusunun cevabı herkes tarafından merak ediliyor. Apple’ın Türkiye’de sattığı ürünlerine yüksek oranda zam yapması, kullanıcıları alternatif seçenekler düşünmeye yöneltti. Peki yurtdışından telefon getirmek mantıklı mı ? Son dönemlerde artan kur oranları ile beraber teknolojik ürünlerde ciddi anlamda fiyat artışı meydana geldi. Dolar’ın 6 TL Euro’nun ise 7 TL dolaylarında olması bunun en büyük nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

iPhone XS ve iPhone XS Max Ön Siparişe Sunuldu

Apple geçtiğimiz gün tanıtımını yaptığı üç yeni modelini Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişe sundu. Yaklaşık 1 hafta boyunca ön siparişler alınacak ve 21 Eylül tarihinden itibaren ise telefonlar alıcılarına gönderilecek. Ancak bazı ülkelerde ikinci parti gönderimler olacak. İkinci parti gönderimlerin tarihi ise 28 Eylül olarak belirlendi. Türkiye ise iki sipariş döneminde de bulunmuyor. Yeni iPhone modellerinin ülkemize ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Peki iPhone modellerini ABD’den getirsek ne kadar para öderiz? Yurtdışından iPhone XS almak mantıklı mı ? diye soranlar için yaptığımız araştırmaya göre, ABD satış fiyatlarının üstüne 7.25 satış vergisi, 20 Euro bandrol ücreti, 170 TL IMEI kayıt harcı ücretini dahil ederek hesaplama yapmamız gerekiyor.

Yurtdışından getirilen iPhone XS ve iPhone XS Max’in maliyeti ne kadar ?

iPhone Xs 64 GB 6931 TL (tutarlar dövize göre değişiklik gösterir)

iPhone Xs 256 GB 7926 TL

iPhone Xs 512 GB 9254 TL

iPhone Xs Max 64 GB 7598 TL

iPhone Xs Max 256 GB 8593 TL

iPhone Xs Max 512 GB 9915,78 TL

Yukarıda görmüş olduğunuz ücretler belli bir kur oranından hesaplanmıştır. Fiyatlar dövize göre değişiklik gösterebilir. Ancak tahmini fiyatları yukarıda görüldüğü gibi baz alabilirsiniz. Ülkemizde satışa çıkacak yeni modeller ile ABD fiyatları arasında mutlaka fiyat farkı olacaktır. İkisini göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririz.

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr özellikleri nasıl ? Hangi akıllı telefonu almak daha mantıklı ? Sizler için hazırlamış olduğumuz anlatımımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir