Kategoriler
İnceleme Oyun

Dragon Quest XI Oyun İncelemesi

Square Enix tarafından geliştirilen Dragon Quest oyununun XI. sürümü önceki versiyonlardan biraz daha farklı içeriklerle karşımıza çıkmayı başardı. Dragon Quest XI oyunu diğer sürümler gibi özellikle Uzak Doğu’da oldukça meşhur olan bir JRPG oyunu olmak özelliği taşıyor.

Dragon Quest oyununun diğer sürümleri Avrupa çapında çok fazla meşhur olmasa da XI. versiyon Avrupa’da da isminden söz ettirmeyi başaracağı tahmin ediliyor. Oyunun yapımcısı olan Yuri Horii isimli kişi, yaptığı açıklama ile birlikte oyunun Avrupa’ya da açılacağını duyurmuştu. Tahminlere göre 2018 yılında Dragon Quest XI oyunu Avrupa’ya açılacak.

Dragon Quest XI Oyun Türü ve Hikayesi

Dragon Quest XI oyununda diğer sürümlerde olduğu gibi bizi oldukça ilginç bir evren karşılıyor. Tamamen barışın hakim olduğu bu evrende bir zaman sonra kaos oluşmaya başlıyor ve asıl macera da buradan itibaren başlıyor.

Oyunun temel amacı, bu evrende yaşayan yedi farklı krallığın barış içerisinde yaşamasını sağlamak. Bu evrende savaşmak ise tamamen yasak. Ancak bahsettiğimiz kaos ortamında bir gün bu kuralı birileri ihlal ediyor ve evrende savaş başlıyor. Oyuncunun görevi ise bu savaşın kaynağını bularak evrende tekrardan barışı sağlamak. Bu bakımdan oyunda genel olarak macera türünde ilerliyor.

Savaşın kaynağını bulmak içinse krallıklar arasında oldukça zorlu görevler sizleri bekliyor. Tüm oyun boyunca diğer krallıktaki farklı kişilerle tanışıyor ve onlarla beraber bazı görevleri yerine getiriyorsunuz. Oyunun başında iki farklı karakter arasında bir tercih yapmanız isteniyor. Aynı zamanda oyun boyunca yanınızdan hiç ayrılmayan ve tüm görevlerde sizinle olan bir kuzeniniz bulunuyor. Bu kişiyi seçme şansınız ise olmuyor. PS4 platformunda oldukça etkili bir şekilde oynanan oyunda çoklu oyuncu modu bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir