Kategoriler
İnceleme

Apple watch akıllı saat özellikleri göz dolduruyor

Apple watch akıllı saat tam anlamıyla insanların saate bakış açısını değiştirmeyi başardı. Üstün özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Apple saat alanında lider konumda.

Birçok firma akıllı aksesuar piyasasına elini atmıştı. Apple biraz geç giriş yaptı. Ancak çok sağlam bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. İlk giriş yaptığı saat İphone 5 uyumluydu. Apple Watch 3 farklı modelle geldi. Bunların ismi Watch, Watch Sport ve Watch Edition modelleridir. Watch modeli paslanmaz çelikten oluşuyor ve spor modeline göre daha resmi bir duruş sergiliyor. Watch Sport modeli ise isminden’de anlaşılacağı üzere çok daha sportif bir duruş sergiliyor ve günlük kullanım için çok ideal. Watch Edition modeli ise çok daha resmi bir duruş sergilerken aynı zamanda en büyük özelliği 18 ayar altın kaplama ve safir kristalden üretilmiş olması. Bu akıllı saatlerin kayışları istenildiği takdirde farklı renk ve farklı kayış tarzı seçenekleriyle değiştirilebiliyor.
handikap giriş
Günümüzde kullandığımız saatlerde görülen pim bu saatlerde de mevcut. Ancak analog saatlerdeki işlevlerin dışında birçok işlevi var tabii ki. Mesela Apple Watch’ta ki pimin fotoğraflar arasında gezinmek, zoom yapmak, ana ekrana dönmek gibi birçok özelliği kapsıyor. Pimin yanında birde fiziksel düğme bulunuyor. Bu fiziksel düğme sayesinde kullanıcılar özel bir sosyal ağa erişiyor ve arkadaşlarıyla iletişimden hiç kopmuyor.

Apple Watch Özellikleri

Apple watch telefonumuzla senkronize edildikten sonra kullanılan bir aksesuardır. Telefonumuzu elimize almadan bildirimleri alabiliriz. Siri’yi desteklemektedir. Telefonumuza bildirim geldiğini iki şekilde anlayabiliyoruz.

Birincisi kolumuza gönderdiği bir titreşim sayesinde, ikincisi ise saatin üzerinde bulunan bir bildirim ışığı sayesinde. Bir diğer özelliği ise makalemizin başında da anlatmak istediğimiz gibi kayışlarının değişebilir olmasıdır. Yani saatten sıkılmanıza imkan yok. Çok farklı saatler almak yerine bu saati alıp birçok saatiniz varmış gibi farklı renk ve kayış seçenekleriyle kullanabiliyorsunuz.

Pil konusunda ise günlük kullanımda pil gayet başarılı. Ancak pili bittiğinde doldurulması da bir o kadar basit. Herhangi bir USB kullanmanız gerekmiyor. Temassız şarj ünitesi yada mıknatıslı şarj ünitesi mevcut. İkisini de kullanabilirsiniz. Apple Watch aynı zamanda antrenmanlarınızı da kontrol eder. Saatin üzerinde bulunan bir özellik sayesinde kalp ritminizi günlük hareketlerinizi hatta birçok alışkanlığınızı ölçer ve sizin sağlık alışkanlıklarınızı düzene sokmanıza yardımcı olur. Bu özellikleriyle birçok saatten ayrılan ve kendine özgü bir tasarıma sahip olan Apple Watch akıllı saat piyasaya ambargo koyacağa benziyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir