Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Klimanızı Yanınızda Taşıyacağınız Saat Aircon Satışa Çıkıyor

Akıllı saat teknolojilerinde çok amaçlı geliştirmeler yapılmaya başlandı. İlk etapta akıllı saatlerin sadece akıllı telefonlara eşlik eden ve bildirimleri ya da telefonların durumunu gösteren bir aksesuar olarak değerlendirildiğini görüyorduk. Bu şekilde akıllı saatlerde kullanıcılar çok sınırlı ve gereksiz bir kullanım ile karşı karşıya kalabiliyordu. Fakat yaşanan gelişmelerden sonra akıllı saatler, akıllı telefonlar kadar işlevsel olmaya başladı. Son olarak LTE desteğinin de gelmesiyle beraber doğrudan akıllı saatler üzerinden iletişime geçmek bile mümkün hale geldi. Bu gelişim son örneği ise Aircon akıllı saatleri oldu. Bu kez farklılık getiren teknoloji çok daha farklı. Artık akıllı saat klima olarak kullanılabilecek.

Aircon Klima Kullanımı Sunacak

İlk olarak Kickstarter projesi olarak hayata geçmiş olsa da bir anda büyüyen ve en ilginç teknolojilerden biri haline gelen Aircon akıllı saatleri, tam anlamıyla klima olarak görev yapabiliyor. Kullanıcılar istedikleri an akıllı saati kullanarak ısınabiliyor ya da serinleyebiliyor. Tabii ki burada fiziksel bir klimadan söz etmek mümkün değil.

Aircon

Bunun yerine saatin metal plakalara sahip olacağı ve metal plakaların verdiği elektrik dalgaları sayesinde sinir uçlarının etkilendiği, bu şekilde de ısınma ve soğutma sağlandığını da belirtelim. Yani saat vücudu kandıracak fakat bunun sağlığa bir zararı olup olmayacağı konusunda bir bilgi yok. İlk etapta bir hayli ilgi çekeceği düşünülse de Aircon akıllı saatlerin sonrası için sağlık sorunlarıyla gündeme gelebileceği belirtiliyor. Bunun için saatlerin satışını beklemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir