Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch Mikro-LED Ekranla Gelecek

Apple, Tayvan’daki çalışmalarına devam ederken gelen raporlar yeni akıllı saatin 2018 yılında çıkarabileceği yönünde. Mikro-LED ekranla tasarlanan Apple Watch hakkında bilmemiz gerekenler neler?

Tayvan tesislerinde geliştirilen mikro-LED ekran teknolojisi Apple Watch 3’te kullanılabilir. Peki, neden OLED değil de mikro-LED?

Apple watch yeni ekranıyla gelecek

Şirketin onuncu yılına özel cihazlarda değişimler göreceğiz. İlk etapta cihazların ekran büyüklüğü değişecek. iPhone 8 amiral gemisi telefon OLED ekranla gelebilir. Önceki modellerde LCD panel kullanılmıştı. Touch ID sensörü ekranın altında yer bulabilir. Mikro-LED ekranlar ise bu yılın sonuna kadar kendini gösterecek gibi. Giyilebilir cihazlarda bu ekran teknolojisine yer verileceği doğrulandı. Kaynaklar, bu hamlenin 2018’in başında geleceğini söylüyor…

Apple, 2014’te mikro-LED ekran üretici firması LuxVue’yi satın almıştı. 3 yıldır bu çalışmaları sürdürmekte. Tahminlere göre, Apple yeni ekran teknolojisini hem Apple Watch saatlerde hem de iPhone 9 modelinde kullanabilir.

Mikro-LED ekranların yeni Apple cihazlarında kullanılacağını duysak da, en yakın tarihli ürün lansmanı Apple Watch 3’e ait. Yani akıllı saatler yeni ekran teknolojisine sahip olacak ilk Apple ürünü olacak. Böylece şirket, mikro-LCD ekranlarda ilk seri üretimi yapan ve ürünlerinde ticarileştiren ilk şirket olacak. Bu ekran 30 kat daha parlak ve daha uzun ömürlü. OLED ekrandan daha iyi. Daha hafif ve ince bir forma sahip. Henüz iPhone 9’da bu ekranın kullanılması için gereken altyapı sorunları giderilmedi. Ancak akıllı saat ürünlerinde gelecek aylarda yeni ekranları göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir