Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch akıllı saatlerde yeni patent

Apple Watch akıllı saatlerde yeni patent. Apple 2015 yılında aldığı patent ile yeni bir döneme mi giriyor.

Giyilebilir teknoloji üzerine Apple en önde gelen üreticilerden bir tanesi olma özelliğini koruyor. Fakat Apple Watch ile bir çok eleştiriye maruz kaldı. Apple Watch gerek görselliği gerekse fonksiyonel olarak belkide kullanıcılar tarafından tam not alamadı. Ama Apple bu yeni patent ile eleştiri oklarının yönünü değiştirebilecek gibi gözükmekte.

Alınan yeni patent ile Apple Watch farklı bir konsepte kavuşuyor. Kare olan görünüm yerine daha popüler olan dairesel bir görünüme geçiyor. Bu patentin belkide en önemli özelliği klasik saat görünümüne geçmesi. Apple Watch geniş ve kavisli bir ekrana sahip olacak. Küçük bir modül ile bir işlemciye sahip olacak Apple Watch aynı zamanda Bluetooth veya Wi-Fi aracılığıyla bağlantı kurabilecek bir iletişim modülü de içerecek.

Apple Watch Series 3 ile ilgili daha önce birçok haber yayınlamıştık. Apple sağlık konusunda da yeni atılımlar yapmış kan şekeri ölçüm için çalışmalarda bulunmuştu. Apple bu yeni tasarımını önümüzdeki yıl için hayata geçirmeyi planlıyor.

Apple Watch kullanıyor musunuz, memnun musunuz?

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir