Kategoriler
Donanım Haberleri

Western Digital Ultrastar He12 Satışa Sunuldu

Her ne kadar son dönemde depolama tercihlerinde HDD teknolojileri yerine SSD depolama teknolojileri tercih ediliyor olsa da yüksek kapasiteli olması ve hala SSD teknolojilerinin çok yüksek maliyetlerinin olması HDD teknolojilerinin devam etmesini de sağlıyor. Bu alanda son ürünlerden birisi de Western Digital Ultrastar He12 serisi oldu. İşte kurumsal alanlarda kullanım için sunulan yeni seri HDD teknolojiler hakkında detaylar.

Western Digital harddisk alanında en çok tercih edilen markalardan birisi. HDD teknolojisinin ilk yıllarından bu yana piyasadaki yerini alan marka şu an için bu alanın liderlerinden biri olarak gösteriliyor. Markanın son olarak ise yeni nesil bir HDD teknolojisini piyasaya sürdüğünü belirtelim. Western Digital Ultrastar He12 adı verilen teknoloji sınıfının da ilk olma özelliklerine sahip.

12 TB Hafıza Miktarı

Toplamda 12 TB gibi dev bir depolama alanına sahip olan Western Digital Ultrastar He12 cihazının en büyük özelliği ise içerisinde Helyum gazı bulunması. Kasanın içerisinde tamamen helyum gazının dolu olması Western Digital Ultrastar He12 serisinin hem adının belirlenmesinde etkili olmuş hem de harddisk serilerinin çok daha güvenli olmasını sağlamış durumda.

Eski serilere göre en az %54 daha az güç tüketimine sahip olan Western Digital Ultrastar He12 serisinin kullanım süresi ise oldukça yüksek bir değerde. 2.5 milyon saat kullanım ömrüne sahip olduğu belirtilen cihazın yazma ve okuma hızları ise tabi ki SSD derecesinde değil. Fakat buna rağmen standart serilerden daha yüksek bir okuma ve yazma hızı sunuluyor. 255 MB/s transfer hızına da sahip olan serinin dönüş hızı ise 7.200 rpm derecesinde. Yine standart HDD serilerinden farklı olarak güvenli şifreleme ve silme özelliklerinin de kullanıcılara sunulduğunu eklemek gerekiyor.

Western Digital Ultrastar He12 Fiyatları Nasıl Değişiyor?

Western Digital tarafından sunulan yenilenmiş diskin fiyatları için ise henüz bir açıklama yapılmadı. Fiyat açıklamasının markanın özel fırsatları ve satış anlaşmalarının olacağı düşüncesi var. Bunun için net bir fiyat açıklaması yapılmadığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir