Kategoriler
Teknoloji

Yapay Zeka Gary ve Maceraları

Hizmette Sınır Yoktur” anlayışını dijital çağa taşıyan Yapı Kredi, baş rollerini  Murat Cemcir ile Ahmet Kural’ın paylaştığı iletişim konseptinin yeni reklam filmi vizyona girdi. Film, Ahmet Kural’ın hayat verdiği yapay zeka robotu Gary’nin Silikon Vadisi’nden kaçışını ve yolunun Yapı Kredi ile nasıl kesiştiğini anlatıyor.

Yapı kredinin yeni reklamı, çok konuşulacak gibi

Yapı Kredi’nin yapay zeka robotu Gary’nin heyecan, aksiyon ve mizah dolu macerası hızla devam ediyor. Murat Cemcir’in üstlendiği rolde sadece mizah duygusu yüklendiği gerekçesiyle imha edilmesine karar verilen Gary, Silikon Vadisin den kaçıyor. Motion Capture teknolojisi ile çekilen ve Türkiyede ilk kez denenen bu film, yoğun görsel efektleri ile dikkat çekiyor.

Motion Capture teknolojisi animasyon bir karakterin insansı bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Gary rolünde her hareketini doğalmış gibi yapıyor istediği zaman uzaya çıkıyor istediğinde dünyaya düşüyor. Silikon vadisinden kendisini yok etmek istedikleri kaçan Gary insanlığı arar olmuş. Daha önce vizyona Göz-ID teknolojisinin tanıtım reklamı ile girmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Bu seride  Bahadır Karataş yönetmenliğinde Film Park tarafından çekildi. Motion Capture teknolojisi ile post prodüksiyonu ise Anima İstanbul tarafından gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir