Kategoriler
Donanım Haberleri

SanDisk 400 GB Hafıza Kartlarını Ortaya Çıkardı

Akıllı telefonların değişmesiyle beraber, akıllı telefon bileşenleri de değişmeye başladı. Yeni mobil işlemciler, yeni mobil bellekler, yeni kamera lensleri yani kısaca birçok değişim söz konusu. Akıllı telefonlarda yaşanan bu değişim beraberinde birçok alanda da değişikliğe neden oldu. Değişiklik yaşayan teknolojilerden birisi de hafıza kartları. Akıllı telefonlarda çok sık kullanılan ve hafıza sorununu neredeyse tamamen çözmek için kullanılan hafıza kartları, yeni akıllı telefonlarla beraber yavaş yavaş rafa kalmaya başladı. Sadece akıllı telefon hafızasının bile yeterli gelmeye başladığı bir dönemden söz etmeye başlasak da hala bu alanda da nadir ürünler ortaya çıkmıyor değil. Bunlardan birisi de SanDisk yeni microSD kartları oldu.

400 GB Rekor Boyut İle SanDisk Liderliğe Oturdu

IFA 2017 etkinliği kapsamında tanıtılan yeni seri microSD hafıza kartlarının, 400 GB rekor bir kapasiteye sahip olduğu açıklandı. Samsung’u bile geçerek bu alanda en yüksek kapasiteli hafıza kartı olmayı başaran SanDisk microSD, sadece depolama alanı değil, bunun yanında yazma hızıyla da dikkat çekti. 100 MB/sn seviyesine kadar okuma hızı sunan kartlar, uygulama çalıştırma kısmında da oldukça başarılı bir seri olmayı başarmış gibi gözüküyor. SanDisk kartın en kötü yanı ise fiyatı.

SanDisk microSD

Öyle ki kapasitesine bağlı olarak cihazın fiyatı 250 dolar seviyesini bulmuş durumda. Şimdiden ilgi odağı olmuş olan serinin ne kadar çok tercih edeceği ise tartışılır. Bu kapasiteyi destekleyen akıllı telefonlarda zaten 128/256 GB civarında dahili hafıza var. Ekstra olarak 400 GB depolama için 250 dolar daha ödemek, çok fazla bir kitlenin tercihi olmayacaktır. SanDisk bu konuda da satış rakamlarını belli aralıklarla açıklayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir