Kategoriler
Nasıl yapılır

Samsung Galaxy Note 8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung telefon piyasasının öncülerinden biri olmaya devam ederken, son yıllarda çıkardığı sıra dışı modelleriyle de gözleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Firmanın ürettiği telefonlar incelendiğinde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri samsungun amiral gemisi niteliğindedir. Bu modellere ek olarak samsungun son atağı olan Galaxy Note 8’de de herhangi bir ana ekran tuşu kullanılmamış. Kullanıcıların alışık olduğu samsung deneyimini bir adım öteye taşımayı amaçlayan samsung, kullanıcılarını daha konforlu bir kullanım kolaylığı mı yoksa alışması zor bir deneyim mi beklediği ilerleyen günlerde belli olacak.

Ana Ekran Tuşu Olmayan Galaxy Note 8’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Her zaman olduğu gibi samsung yine kullanıcılarından değişik tuş kombinasyonları istiyor. Ekran görüntüsü almanın birkaç değişik yolu bulunuyor. Galaxy Note 8 ‘de ana ekran tuşu bulunmamasına karşın güç tuşu ve ses açma ve kapatma tuşları hala mevcut ve samsung bunları kullanmaktan vazgeçmiyor.

Tuş Kombinasyonlarını Kullanarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy Note 8 ‘de cihazın sol yanında bulunan ve cihazı açıp kapatmaya yarayan güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda 2 saniye boyunca basıldığı zaman ekran görüntüsü alınabiliyor ve alınan görüntü bildirim olarak uyarı veriyor.

S Pen Kullanarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Son tasarlanan telefonlarda bulunan S Pen özelliği, düzenlenebilir bir ekran görüntüsü alma deneyimi sunuyor. S Pen’i çıkarıldığında açılan menüden akıllı seçim özelliği seçilerek ekran görüntüsü alınabilir ve bu görüntü üzerinde istenilen değişiklikler uygulanabilir.

Avuç Kullanılarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy Note 8’in en ilginç durumlarından birisi sensörler yardımı ile işlem yapabilme imkanı. Dik bir şekilde elinizi telefonun sağından ses açma kapama tuşlarının bulunduğu sol kısmına hareket ettirdiğimizde ekran görüntüsü almanıza imkan tanıyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir