Kategoriler
Yazılım

Samsung, Galaxy telefonlara ARCore Özelliği Geliyor

Samsung‘un geçtiğimiz günlerde ARCore özelliği için Google ile yeni bir işbirliğine girdi.yapılan anlaşmada hem Google Pixel hemde Samsung Galaxy cihazlarda kullanılacak.

Bu ARCore daha önceki ismi ise Project Tango diye biliniyordu. Bu teknoloji ilk kullanan firma ise ASUS ZenFone AR teknolojisine yer vermişti. ASUS‘un yapmış olduğu bu teknoloji sınırlı özelliklere sahipti şimdi yapılan teknoloji ise ARCore artırılmış gerçekliği tüm cihazlara da kullanılabilecek

Samsung hangi cihazlarda kullanacak

ARCore üç özelliğe sahip hareket izleme ışık hassasiyeti ve çevre anlayışı Samsung tarafından yapılan açıklamada Google ile yapılan ortaklık sayesinde AR teknolojisini Samsung’un şuan için piyasalarda olan Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Note 8 sahip olan kullanıcılar bu özelliklerden yararlanabilecekler.

Artık bu yeni proje ile ARCore SDK Google ile yapılan bu ortaklık ile geliştiriciler için yeni bir iş fırsatı demek. Tabi kullanıcılar için daha değişik deneyimler ve projeler anlamına geliyor. Bu teknolojinin ne zaman geleceği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı fakat önümüzdeki günler içerisinde tam olarak netlik kazanacağı bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir