Kategoriler
Donanım Haberleri

Bilgisayar Satın Almak İçin Doğru Zaman Mı Fiyatlar Ne Durumda ?

Şuan da bilgisayar satın almak için doğru bir zaman mı ? Bilgisayar fiyatları ne durumda ?

Bilindiği üzere bilgisayar fiyatlarında Dolar’a bağllı olarak ciddi yükselişler yaşanmıştı. Bu yüzden de kullanıcılar bilgisayar alıp almama konusunda tereddüt yaşamaktalar. Şuan da fiyatlarda ciddi bir oynamanın söz konusu olmadığını belirtelim.

YENİ NESİL İŞLEMCİ DÖNEMİ

2017 yılı, bilgisayar teknolojileri hususunda gerçekten de çok hareketli geçiyor. Hem AMD, hem de Intel büyük ataklar yapıyorlar ve bu ataklar sonucunda 2017 yılının ilk çeyreği son derece hareketli geçti. Hem AMD, hem de Intel yeni donanımlarını bizlerle buluşturdu. Intel, Kaby Lake, AMD ise Ryzen işlemci ailesi ile karşımıza çıktı.

Bilgisayar satın almak için bilgisayar fiyatlarında ciddi bir düşüşün olmasını beklemek biraz yanlış. Aksine yeni işlemciler piyasaya sürülmüşken yeni sistem bir bilgisayar satın almak daha mantıklı gözüküyor. Ancak bilgisayar satın alırken hazır kasa yerine toplama bilgisayarlar satın almanızı öneririz. Zaten toplama bilgisayarları sıfır aldığınız taktirde her donanım için minimum iki yıl garanti sunmak zorundalar dır. Bu sayede ekonomik açıdan biraz daha rahat olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir