Kategoriler
Yazılım

Yeni Bilgisayarda Bulunması Gereken Programlar

Bilgisayarlar hayatımıza girdiği günden bu tarafa sürekli olarak hayatımızı kolaylaştırmıştır. Özellikle bilgisayarlarda kullanacağımız bazı programlar daha hızlı ve etkin olarak bilgisayarlarınızı kullanmanıza yardımcı olur. İşte o programlardan bazıları:

İnternet Tarayıcısı

Bilgisayarınızda yüklü olarak gelmiş olan Internet Explorer kullanıcılar tarafından istenilen performansı sağlayamamaktadır. Sizde yeni bilgisayarınıza tarayıcı olarak Google Chrome veya Mozilla Firefox uygulamalarını ücretsiz indirip kurarak kullanabilirsiniz.

Güvenlik Yazılımları

Bilgisayarlarınızı dış tehditlere karşı korumak için anti virüs programları edinmeniz gerekmektedir. Bu konuyla ilgili birçok ücretsiz anti virüs yazılımı vardır. Bunların başında Avast, Bitdefender Antivirus, Avira Free Antivirüs, AVG gibi programlar karşımıza çıkmaktadır.

Spotify

Dünya çapında oluşturulmuş listelerin yer aldığı yasal bir program olan Spotify ücretsiz olarak milyonlarca şarkı dinlemenize olanak sağlıyor. Ayrıca az miktar para karşılığında bu parçaları bilgisayarınıza indirmenize olanak sağlıyor. Bu uygulama da yapmış olduğunuz müzik listelerini arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Steam

Bilgisayarın vazgeçilmezi oyunlardır. Yeni bilgisayarınıza yeni oyunlar yüklemek istiyorsanız bunun en uygun ve yasal yolu olan Steam tam size göre. Sizde Steam aracılığıyla birçok oyun satın alabilir ve zaman zaman uygulanan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Pdf Okuyucu

Bir bilgisayarda bulunması gereken temel programlar arasında Pdf okuyucu yer almaktadır. Bu nedenle yeni bir bilgisayar aldığınızda mutlaka pdf okuyucu programını indirmelisiniz.

Sizde bu programları bilgisayarınıza indirerek daha kolay ve kullanışlı olarak bilgisayar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir