Kategoriler
Teknoloji

Uçan Otomobilin Fiyatı Açıklandı

Slovakya üzerinde geliştirilmekte olan çalışmalarının yaklaşık olarak 20 yıl sürdüğü uçan otomobilin fiyatı açıklandı.

Kara üzerinde yaşanan trafik sıkıntılarından sıkıntılar için oldukça mutlu bir haber geldi. Dün Monaco’da yapılan resmi tanıtımı ile birlikte ürünün fiyatı da açıklandı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Aeromobil isimli araç sayesinde hem kara üzerinde hem de havada yolculuk etmek mümkün olacak.

Araç için şirket tarafından 1.3 milyon dolar satış fiyatı belirlenmiştir. Araç spor bir görünüme sahiptir. İçerisinde oto pilot teknolojisi bulunmaktadır. Sürüş konforuna sahip bir araçtır. Aracın içerisinde olası tahliye durumlarına karşı 2 adet paraşüt yer almaktadır. Aracın çalışmaları yaklaşık 20 yıl sürmüştür. Firma bu yıl içerisinde aracın satışı ile ilgili ön siparişlerini alacağını duyurdu.

Aeromobil aracın menzili 875 kilometredir. Aracın maksimum gelebildiği hız seviyesi ise saatte 200 kilometredir. Yerde yani karada yapabileceği maksimum hız ise saatte 160 kilometredir. Aracın boş ağırlı 450 kilogramdır. Aracın fiyatı ile ilgili bu açıklanan rakam dışında herhangi bir resmi rakam şimdilik açıklanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir