Kategoriler
Donanım Haberleri

Samsung Yeni İşlemci Üretti

Lee Byung Chul tarafından 1938 senesinde kurulmuş olan Samsung, Güney Kore merkezli olan oldukça ünlü ve kaliteli bir şirkettir. Kendi işlemcisini üreten oldukça nadir olan firmalardan başında gelen bu firma, geçtiğimiz günlerde yeni bir işlemci üretime başlayacağını da duyurmuştu.

Bu konuda oldukça başarılı olan Samsung, özellikle Exynos 8895 modelinden sonra büyük bir başarı yakaladı ve bunun üzerine yeni bir işlemci daha üretti. Uzun yıllar boyunca birçok işlemci üretmiş olan Samsung, yarı iletken olarak geliştirdiği üretimi ve geliştirme basamaklarında bu sektörün en önemli ismi haline gelmiştir. Samsung firmasının FinFet Teknoloji ile beraber geliştirilecek olan ikinci nesil 10nm işlemci üretecek olduğunu uzun zaman önce duyurmuştu. 10LPP olarak isimlendirilen bu işlemciler bu süre zarfında seri üretim için tam olarak hazır hale getirilmiş ve 3D FinFet yapısı, 10LPP teknolojileri ile birlikte yeni işlemcilerin yüzde 10 daha iyi performans ve yaklaşık olarak yüzde 15 daha az güç tüketimi yapmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Samsung tarafından üretilen yeni işlemciler

İlk olarak 10nm işlemci üretme tecrübesine sahip olan ve bu sayede mobil işlemci piyasasında da adeta tarihe çoktan geçmiş olan Samsung firmasının yüksek yöneticilerinden olan Ryan Lee, 10 LPP ismi verilmiş olan yeni nesil işlemciler ile beraber mobil alanda oldukça yüksek performans ve düşük güç tüketim seviyelerinin olacağını açıklamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir