Kategoriler
Teknoloji

Türkiye Tesla İle Ortaklığa Gidiyor

Dünyanın en iyi elektrikli otomobil üreticisi olan TESLA başarılı çalışmalarına devam ederken ülkemizde’de faaliyetleri ne ara vermeden devam eden Taysat Tesla ile ortaklık için ABD’ye gidiyor.

TAYSAD Başkanı olan Alper Kanca açıklamasın’da ABD görüşmesi öncesinde Tesla’nın kapısını çalarak Amerikan otomobil üreticisinin Türkiye’de yatırım yaparak çalışmalara başlaması konusunda fikirlerini beyan edeceklerinin açıklamasında bulundu. Buna ek olarak TAYSAD Genel Sekreteri olan Süheyl Baybalı’da önümüzdeki günlerde Silikon Vadisi‘ne giderek Tesla’nın şuan ki satın alma direktörü ile birebir görüşmelerde bulunacaklarını açıkladı.

Türkiye’de yatırım yapmasını ikna etmek içinde Türk tedarik sanayisinin raporları gösterilecek şuanda ise yaklaşık 10 milyar dolar ihracat ve kökeni bulunan TAYSAD’ın bu başarılı tablo ile Tesla’yı ikna etmeye yeterli olacak Ayrıca TAYSAD diger otomobil firmaları ilede görüşmelerine devam edecek Hatta önümüzdeki ay Toyota’nın Avrupa merkezli satın alma heyeti Türkiye’ye gelerek bir ziyarette bulunacaklar.

Sürücüsüz otomobiller giderek yükselişte olduğu görünüyor aynı zamanda bu araçların elektrikli olması da kullanıcılar için son derece büyük avantajlar sağlıyor. İlerleyen zamanlarda ise sürücüsüz kamyon ve sürücüsüz TIR’ları da görmeye başlayacağız gibi görülüyor O yüzden Türkiye’de bu fırsatları kaçırmamak ve değerlendirmek için Tesla’nın üretim sürecini incelemek ve detayları öğrenerek geleceğe yatırım yapmak istiyor. İlerleyen zamanlarda TESLA ile yapılan görüşmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir