Kategoriler
İnternet

Artık İş Aramaya Son Google’dan Yeni Bir Uygulama Daha Geliyor

Yaklaşık ayda 2 trilyona yakin arama yapılan ve en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google yeni bir uygulama ile piyasalara girmeye hazırlanıyor.

Geçen aylarda kendini ve gelirini yükselten Google Duo ile önümüzdeki günlerde gelecek olan Google Earth ile kurumsal videolu görüşme uygulaması olan Google Meet ile birlikte gündemde kalmayı başaran şirket, şimdi de iş dünyasına yönelik tasarladığı Google Hire uygulamasını duyurdu. 500 milyona dayanan Linkedin benzeri bir uygulaması olan Hire LinkedIn’in pazardaki hakimiyetinden pay almayı hedefliyor.

İş arayanlar için ve şirketlere başvurmak için sektördeki kişilerle bağlantı kurarak ve iletişime geçmek için kullanılacak olan Google Hire Google’ın mail uygulaması ve Gmail ile bağlantısı nedeniyle kullanımı daha kolay olacak. 2015 yılında kurulan ve kısa bir sürede kendinden söz ettıren kurumsal uygulamayı yapan ve geliştiren ekip Bebop tarafından geliştirilen LinkedIn ile beraber Greenhouse ve Indead gibi uygulamalara rakip olacak gibi görünüyor. İlk olarak Medisas, DramaFever ve Poynt gibi şirketler tarafından yapılan başvurularını kabul etmek için kullanılacak olan uygulama kısa süre içerisinde kullanıcı sayısını arttırarak pazar payını yükseltmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir