Kategoriler
Teknoloji

Toshiba cip işini satıyor teklifler 3 dev firmadan

Toshiba cip işini satıyor teklifler 3 dev firmadan. Foxconn, Apple ve Amazon Toshiba’nın cip işine teklif veriyor.

Toshiba bu seferde cip işini satıyor

Toshiba‘ya ait olan ve büyük bir zarara giren Westinghouse için Toshiba cip işini satışa çıkardı. Westinghouse ABD’lerin de nükleer işi yapmakta olan ve Toshiba’nın bünyesinde çalışan bir kuruluş ve maalesef bu şirketin yaptığı büyük zarardan dolayı Toshiba cip işini satışa çıkarmak zorunda kaldı.

Grubun en büyük işletmelerinden birisi Toshiba markasıyla üretilen cipler yarı iletken üretiliyor ve Toshiba bu ciplerin haricinde ürettiği bellekleri de bulunuyor ve üretilen bu bellekler ise cep telefonları, bilgisayarlar ve bir çok veri merkezinde kullanılmaktadır.

Bu satış sürecine Foxconn yanı sıra ADB’li iki yeni şirket daha ismini açıkladı. Bunlar Apple ve Amazon. Bu iki şirketin Toshiba‘nın bu satış sürecinde nasıl bir rol alacağı merak konusu. 18 milyar dolar olarak gözüken satış bedeli için şimdilik en güçlü isim Foxconn gözükmekte. Foxconn‘un avantajlı olduğu kısım ise Çin de IPhone üretim tesislerinin bulması ve Çin de güçlü bağlantılarının olması.

Ve diğer önemli husus ise Japon hükumeti için çok önemli olan cip teknolojisini ülke dışına çıkarması olacaktır. Japon hükumeti böyle bir teknolojinin dışarı gitmesini sağlayacak anlaşmaları kabul edecek gibi görünmüyor. Toshiba bu süreci nasıl geçirecek hep birlikte görecek ve cip teknolojisi ve bellek üretimi yeni vatanına mı taşınacak bu ihalede netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir