Kategoriler
Teknoloji

Tesla’nın Elektrikli Otomobillerinde Fren Sorunu

53 bin aracını geri çağırmaya hazırlık yapan Telsa bildiğiniz gibi elektrikli otomobil öncülerinden dir.

Model S ve Model X serileri için geri çağırmaya hazırlanıyor.

Telsa Şubat 2016 ve Ekim 2016 arası üretilen Model S ve Model X için üretimden kaynak-lanan hata yüzünden geri çağırma işleminin gerçekleşeceğini duyurdu. Bu modellerde park freninde sorun yaşanmasından şüphe ettikleri için böyle bir karar aldıklarını söylediler. Bu araçların geri çağrılmasında yapılması gereken güvenlik kontrolü olduğunu varsa hataların telafisi için çalışacaklarını dile getirdiler.

Park fren’in deki bu arıza için kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendiren Telsa yöneticileri bazı kullanıcıların bu arıza için uyarı aldıklarını bazı sürücülerin ise araçlarının park frenini kapatmadığını fark etiklerini ifade etti. Verilen bilgiye göre bu dönem içerisinde üretilen
araçlarda kullanılan “Brembo” marka frenlerden kaynaklandığı belirtildi. Bu yüzden 53 bin araç için geri çağırma işleminin uygulanacağı ifade edildi.

Telsa yetkilileri ayrıca geri çağrılacak bu araçların tamamında değil çok küçük bir sayıda arıza olabileceğini düşünmekte. 53 bin aracın geri çağrılmasında tamamının kontrol edilmesinin daha faydalı olacağı ve ileriye yönelik sıkıntıların da bu şekilde bertaraf olacağı olarak belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir