Kategoriler
Teknoloji

Akıllı Otomobil Dönemi Başlıyor

Son zamanlarda hızla gelişen teknoloji ile birlikte otomobil firmalarının çalışmaları üzerine, yakın bir tarih içerisinde etrafta sürücüsüz araçlar görmemiz mümkün gibi gözüküyor.

Güvenlik önlemi artacak

Hızlı gelişen teknoloji ile birlikte otomotiv sektöründe ki firmalar sürücülerine daha konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sağlayabilmek adına birbirleri ile yarış halindeler. Bu sektöründe önde gelen firmaları müşterilerinin araçları içerisinde ki güvenlik önlemleri ve sürücü kişinin rahat kullanışı ile ilgili oluşturdukları teknolojilerini tek tek ortaya çıkarıyorlar.

Otomotiv sektörü içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan, Alman şirket BMW, 5 serisi içerisinde geliştirdiği teknolojisi olan ”Driving Assistan Plus” isimli akıllı sürüş asistanını yeni otomobillerine dahil ediyor. Yine Volkswagen Grubu içerisinde yer alan lüks araçlardan biri olan Porsche ise büyük elektrikli araç imalatçısı Tesla’ya rakip olacak bir aracın çalışmalarını sürdürüyor. Bunların yanında Japon otomobil şirketi olan Nissan ise Vmotion 2.0 aracı ile sürücüsüz araç teknolojisini kullanıcılarına sunuyor. Bu modelin tanıtımı 2017 Detroit Otomobil Fuar’ında gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir