Kategoriler
Teknoloji

Teknoloji tarihinde bugün (15.08.2017)

Teknoloji dünyasında günümüzde yenilikler bitmiyor peki geçmiş tarihte teknolojik gelişmeler neler geçmiş tarihte bugün neler bulundu birlikte inceleyelim.

Tarihte bugün olan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Geçmişteki teknolojik gelişmeleri an ve an takip ederek neler olduğuna dair geçmişe doğru bir uzanalım.

Spider Man’ın oluşumu

Bilindiği gibi spider men yani örümcek adım karakterinin Çizgi romanı, çizgi filmi ve sinema filmleri yer almaktadır. Oldukça ilgi gören seri ilk defa  55 yıl önce hayatımıza girmiştir. O zamandan buyana herkesin ilgiyle izlediği bir karakter haline gelmiştir. Marvel tarafından geliştirilen karakterin yeni bir seri başlattığına bilinmekte olup Homecoming filmini çıkartarak yeni bir serinin başlangıcını yapmıştır. Spider Man karakterini Stan Lee ve Steve Ditkon çıkarmıştır.

Panama Kanalının açılışı

Güney Amerika ve Kuzey Amerika arasında bulunan kanal 77 KM uzunlukta olup yapay şekilde oluşturulmuş kanaldır. büyük okyanus ve Atlas okyanusu arasında bağlantı kuran kanalın açılış ve yapılışında binlerce kişi hayatını kaybetti ve yaralanmıştı. 103 yıl önce yapılan bu kanal hala sağlamlığını korumaktadır.

Renault ilk defa Türkiye’de satışa sunuldu

1980 Yıllına kadar Fransada üretilen Renault son bulurken Türkiyede üretimi durdurması 2000’li yılları bulmuştur. Her ne kadar üretimi durdurulsada etkin olarak kullanılan bir araçtır.  Bir zamanların Populer olan aracı Renault T 12 modeli Ülkemizde satışa sunulmasından bu zamana kadar 46 yıl geçmiştir.

Geçmiş tarihte bugün olan teknolojik gelişmeler şimdilik bu kadar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir