Kategoriler
Mobil

Bluetooth 5 HTC U11’de Uzun Bir Süre Kullanılmayacak

Kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayan ve uzak mesafe  daha büyük bant genişliği yeteneği kazandıran Bluetooth 5 standardı Android tarafında aktif olabilmek için yeni işletim sisteminin gelmesini bekliyor.

Bir süre önce en yeni Bluetooth standardı olan Bluetooth 5 sertifikasını alan HTC’nin amiral gemisi U11 için kısa sürede yazılım güncellemesinin yayınlanması bekleniyordu. Ne yazık ki kullanıcılar daha uzun bir süre bekleyecek.

Android O Bluetooth 5 standartlarına uygun

Firmadan yapılan açıklamaya göre Bluetooth 5 standardının kullanılabilmesi için Android O güncellemesinin verilmesi gerekiyor. Android O işletim sistemi yerleşik olarak Bluetooth 5 standardının tüm özelliklerini destekliyor.

HTC’nin  kendisi bir yazılım geliştirmeye başlasa oldukça maliyetli ve uzun bir zaman alacak. Bu bakımdan iş Google’a kaldı yani Google’un yeni bir güncelleme yapması beklenecek. Çok daha etkili Yapılan araştırmalara göre Bluetooth 5.0 standardının çok verimli olduğu 300 metreye kadar etkili olacağı ifade ediliyor.

Ayrıca veri transfer hızlarının da 100 Mbps seviyesine ulaşması bekleniyor. Bluetooth 4.x standardında 90 metre menzile ulaşırken  Bluetooth 5 100 metre menzile ulaşıyor. buna göre Blutooth 5’in gelmesi kullanıcılar için çok iyi olacak gibi görünüyor ve daha hızlı veri transferi yapma özelliğine sahip olmuş oluyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir