Kategoriler
Teknoloji

Sony’nin A9 Fotoğraf Makinası Vitrinde

Sony’nin yeni amiral gemisi Alpha serisinin mükemmel makinası A7 den sonra A9 fotoğraf makinasını piyasaya tanıttı.

A9 ile büyük ihtimalle A7 için sonun başlangıcı olabilir. A9’u isterseniz şöyle bir inceleyelim.

4K video kayıdı yapabilen A9 titreşim engelleyici 5 akslı stabilizasyo’na mevcut. Çift SD yuvası da bulunan A9 , A7 de olduğu gibi bütün çerçeve , tam kare 24.2 megapiksel sensör bulunmaktadır. 20 kata kadar kızlı okuma süresine sahip hafıza cipi Exmor RS CMOS sensör ile entegreli. A9 saniyede 20 kare fotoğraf çekebilme özelliği ile kalmayıp devamlı fotoğraf çekiminde ise 362 Jpeg 241 Raw imaj kayıt yapma özelliği ile de göz kamaştırıyor.

A9’un önemli özelliklerinden bir tanesi de deklanşör hızının 1/32000’e ulaşması. Bu şu demek oluyor ki saniyenin 32000 de birini alacaksınız bu da A9’un fotoğraf kayıt yapma hızına eşit demektir. Sonynin diğer aynasız çerçeve kameralarına göre A9 2 kat daha fazla güçte bir bataryaya da sahip olma özelliğini elinde bulunduruyor. Bu özelliklere sahip A9 için ön görülen fiyat ise oldukça düşündürücü. Çünkü A9’un yan aksesuarları ile birikte maliyeti
nerede ise makine fiyatının yarı fiyatı kadar daha ödemeniz gerekecek. Piyasaya A9 için ön görülen fiyat 4500 dolar seviyelerinde aksesuarları ile birlikte bu rakamın 6500-7000 dolar olması bekleniyor. Ne diyelim orta segment film yapımcıları için hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir