Kategoriler
Teknoloji

Samsung Wind-Free Klima Modelini Çıkarttı

Samsung’un yeni çarpmayan kliması CES 2017’de tanıtımının ardından satışa çıktı. Tüketici elektroniği fuarı CES 2017, bu yıl da oldukça iddialı teknolojik ürünlere ev sahipliği yaptı. Dünyanın en büyük teknoloji markalarından Samsung da fuar da yerini aldı. İşte çarpmayan klima ve özellikleri…

Samsung Wind-Free çarpmayan klima artık Türkiye’de! Bu klima, ilk ve tek çarpmayan klima özelliğine sahip. Dünyada henüz eşi benzeri yok. 21 milyon dolarlık yatırım sonucu ortaya çıkan, Ar-Ge çalışmaları başarıyla yürütülen yeni Wind-Free klima görücüye çıktı. Klimanın fiyatı 2.999 TL.

Rüzgarsız serinlik teknolojisini kullanarak bulunduğu ortama yumuşak bir soğukluk vererek hastalıkları önlüyor. Sağlık sorunlarına yol açmayan ideal bir ürün. Samsung Türkiye Direktörü Mert Gürsoy, Samsung çarpmayan klima hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Kullanıcıların %86’sı klima rüzgarının doğrudan üzerine vurması ve baş ağrısı yapması gibi nedenlerle klimalarını boş alana üfleyecek şekilde ayarlıyordu. Bu klima ile önce odayı normal soğutma modunda soğutabilecek, oda sıcaklığı istenen seviyeye geldiğinde Wind-Free rüzgarsız serinlik moduna geçebiliyor. Hızlı soğutan modellere göre bu model ile %72 oranında enerji verimliliği de sağlanmış oluyor. En teknolojik özelliği ise cep telefonu üzerinden de idare edilebilmesi. Evet, Smart Home uygulamasıyla klima sıcaklığı telefon üzerinden ayarlanabiliyor.”

Görsoy’a göre, bu sene klima alanındaki pazar payı yeni modellerle %9’dan %14’e çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir