Kategoriler
Teknoloji

Samsung Türkiye Örnek Mağazası Kapalıçarşı’dan İlham Aldı

Teknoloji devi Samsung, yeni girişimlerine Türkiye’de de devam ediyor. Zagreb ve Brüksel şehirlerinin ardından deneyim elde edebildiği ‘örnek mağaza’ şubelerinden sonuncusunu İstanbul’da açtı…

Kapalıçaşı ilham kaynağı oldu

Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Orchover, markanın İstanbul şubesiyle ilgili ilginç bir bilgi verdi. Türk örnek mağazasını tasarlarken Kapalıçarşı’dan ilham aldıklarını açıkladı…

Kapalıçarşı dokusunun dünyada açacakları diğer örnek mağazalar için de önemli bir referans ve ilham kaynağı olduğunu açıkladı. Samsung‘un deneyim mağazaları sektöre yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Deneyim mağazalarında satış ve satış sonrası hizmeti aynı anda sunuyorlar. İstanbul Deneyim Mağazası 500 metrekare büyüklüğündeki hacmiyle Samsung’un şimdiye kadarki en büyük mağazası oldu.

Örnek mağazanın tasarımını Simon Orchover üstlendi. Kendisi Gap ve Apple gibi şirketlerde de görev alıyor. Orchover, Türkiye’nin Samsung için çok önemli olduğunu, örnek mağaza tasarım çalışmalarının 6 ay sürdüğünü anlattı.

Orchover, Kapalıçarşı’da vakit geçirdiğini adeta ortamın havasını kokladığını belirtiyor. Köklü tarihiyle dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan Kapalıçarşı, Samsung uzmanını çok etkilemiş. Samsung mobil teknolojileriyle birlikte doğan sinerjiyi yeni deneyimlerle harmanlamak istemişler. Ortamın ticarete yönelik özellikleri de kendilerini etkilemiş ve Samsung Türkiye örnek mağaza bölgesi böylece belirlenmiş.

Bu mağazada 36 aya varan taksitlerde faizler de sıfırlanıyor. Tüm güvenlik önemlerini de aldılar. Bakalım istediği verimi alabilecekler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir