Kategoriler
Nasıl yapılır

Facebook’ta İsmimle Açılan Hesabı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Kısa süre önce site kurucusu Mark Zurkerberg tarafından yapılan açıklamaya göre; 2 milyar üye sayısına ulaştığı açıklanan Facebook, en önemli sosyal medya sitelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Kolay kullanım özelliği ve üye ihtiyacına yönelik hizmetler ile her profilden internet kullanıcısının beğenisini kazanan Facebook; güvenlik riskleri fazla olan, internet siteleri arasında yer alıyor. Her kullanıcının; farklı isimlerle üyelik başvurusunda bulunabildiği site, bazı durumlarda dezavantaj oluşturabiliyor. Kötü niyetleri kişiler ya da tanıdıkları vasıtası ile kendi adlarına hesap açıldığı tespit eden kullanıcılar; Facebook’ta ismimle açılan hesabı nasıl şikâyet edebilirim? Konusunda, Facebook yönetiminden yardım alabiliyor.

Facebook İzinsiz Açılan Hesap Kapatma İşlemleri

Kendisinden habersiz; Facebook hesabı açılan kullanıcılar, Facebook yönetimine site ana sayfasından yardım talebi ile ulaşabiliyor. Bu işlemler esnasında; Facebook yönetimi, kullanıcısının gerçek bilgilerini doğrulamak adına farklı yöntemler deneyebiliyor. Sisteme kayıtlı; mail adresi, cep telefonu gibi bilgileri güncel olan kullanıcılar, kendi hesaplarını kısa süre içerisinde doğrulayabiliyor.

Doğrulama işlemlerinin ardından; açılan diğer hesabın kendisine ait olmadığı yönünde bilgi paylaşımında bulunan kullanıcılar, diğer hesabın kapatılmasını sağlayabiliyor. Bu noktada; kayıtlı verileri güncel olmayan kullanıcılar, site yönetimi tarafından uygulanan doğrulama işlemleri ile kayıtlı verilerini kendi sayfalarından da değiştirebiliyor. Hesabına erişemeyen üyeler ise; arkadaş tanıma sistemi kullanarak, hesaplarını yeniden aktif hale getirebiliyor.

Facebook Diğer Yaptırımlar

Kişisel bilgilerini doğrulayan üyeler; kendilerine ait olmayan hesaplar için, şikâyet talebi oluşturabiliyor. Bu işlemden sonra; üyenin, hesap için takip zorunluluğu kalmıyor. Site yönetimi; açılan diğer hesap hakkında, hesabı açan üyeden doğrulama talep ediyor. Hesabı izinsiz olarak açan üye; doğrulama işlemlerini gerçekleştiremediği takdirde, hesap otomatik olarak erişime kapanıyor.

[affiliate_news id=”7213″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir