Kategoriler
Teknoloji

Nissan Fuar’da Çevreci BladeGlider İle Çok Konuşuldu

Ünlü otomobil üreticilerinden Nissan, hem çevreci hem de şık BladeGlider ile, düzenlenen İstanbul Autoshow’da oldukça dikkat çeken bir marka oldu. 

Nissan Intelligent Mobility, teknolojik anlamda adeta durdurulamıyor. BladeGlider da bunun en güzel örneği diyebiliriz. Nissan yetkililerinden gelen açıklamaya göre Nissan BladeGlider, Nissan Intelligent Mobility teknolojisi sayesinde çok ciddi boyutlara ulaştı. Nissan’ın bu alanda adeta sektöre öncülük yaptığı kaydedilirken BladeGlider’ın 5 saniye içerisinde 0 km’den 100 km’ye çıkabilen elektrikli otomobil olduğunun altı çizildi. Yani BladeGlider hem çevre dostu, hem de oldukça performanslı bir araç.

BladeGlider tasarımı, mühendislik çalışmaları için iki yıl süre harcanmış ve adeta harıl harıl çalışılmış. Otomobil 200 KW güce sahip olmasının yanında 707 Nm Tork’a sahip oluşu ile de dikkat çekiyor.

TÜRKİYE PAZARINDA REKOR KIRMIŞTI

Nissan, 2016 yılında Türkiye pazarında çok önemli bir başarıya imza atmıştı. Ünlü otomobil üreticisi, tam 32 Bin 54 otomobil satmayı başarmış, bu başarısı ile taktir toplamıştı. Nissan’ın önümüzde yer alan süreçte de bu başarıları devam ettireceği, yeni rekorlarla tanışacağı düşünülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir