Kategoriler
Sosyal

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi eğitim programı ODTÜ de

ODTÜ, Türkiye’nin en geniş kapsamlı çevrimiçi eğitim programı olan Bilgi Teknolojileri Sertifika Programını düzenliyor. Program için kayıtlar başlamış olup 1 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek. Ancak programa ilginin yoğun olması nedeniyle programa katılmak isteyenlerin bir an önce kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Türkiye’nin dünya sıralamalarında birinci olan üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesi yirmi yıldan beri Bilgi Teknolojileri Programını düzenliyor. Bu yıl yirmi birincisi yapılacak olan program, oturduğunuz yerden çevrimiçi platform sayesinde kolayca alınabiliyor.

Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı Nedir?

Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı, bilgisayar ya da yazılım mühendisi olup kendini daha da çok geliştirmek isteyen kişiler için oldukça doyurucu bir ortam sunuyor. Programın kontenjanı bu yıl için iki yüz iken şimdiye kadarki toplam mezun sayısı ise iki bin civarındadır. Bu konuda oldukça başarılı bir eğitim sunan ODTÜ, nitelikli bilgiye ulaşmayı oldukça kolay hale getiriyor.

orta doğu ve teknik üniversitesi
Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi

Program yaklaşık dokuz ay sürecek. Programda üniversitede verilen bilgisayar mühendisliğinin temel olan sekiz dersi anlatılacak. Toplam dört dönem olacak ve her dönemde iki ders anlatılacak. Fiyat konusunda da oldukça uygun olan program özellikle öğrenciler için çok ucuz bir eğitim olanağı sunuyor. Katılımcılar yüz yüze eğitim görüp, sınavlara üniversitede katılıyorlar. Eğer sınavları geçerseler resmi bir sertifika almayı hak ediyorlar.

Kimler Düzenliyor?

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin düzenlediği bu programa Business Management Institute de destek veriyor. Business Management Institute 2004 yılında kurulmuş olan bir kurum olup ODTÜ, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi gibi köklü bazı üniversitelerle birlikte çalışıp sertifika dersleri veriyor. Sertifika eğitimi konusunda oldukça başarılı olan kurum verdiği sertifika programının ücretlerini oldukça makul seviyede tutuyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir