Kategoriler
Teknoloji

iPod Nano, Shuffle ve Touch Modelleri İçin Şok Haber

Apple, son dönemde aldığı radikal kararlarla bir türlü gündemden düşmüyor. Teknoloji devi sürekli sistem değişikliklerine ve işleyiş farklılıklarına gitmekte. Daha doğru bir ifadeyle söyleyecek olursak marka sürekli yenilikler yaparak sistemlerini yeni nesle göre güncelleyerek değiştiriyor. Yazılım ve belli başlı politikalar bir yana dursun, teknoloji devinin bir yandan da donanım ürünlerinde benzeri bir prensip uyguladığını görüyoruz. Bu noktada markanın son adımlarından birisi de iPod serileri için geldi. Bu kez teknoloji devi en büyük değişikliği bir dönemin en çok satan serilerinden ürünlerinden iPod Nano, Shuffle ve Touch modellerinde yaptı.

iPod Nano, Shuffle ve Touch Satışlarına Son Verildi

Ortaya çıkan yeni haberlere göre Apple’ın iPod Nano, Shuffle ve Touch modellerine son verdiği öğrenildi. Markanın Online Store üzerinden satışına hale devam ettiği iPod Nano, Shuffle ve Touch modelleri için dün itibariyle ilginç bir karar alındı. Yapılan açıklama sonrasında her üç sınıfında satışının kapatıldığı belirtildi. Online mağaza üzerinden de tamamen kaldırılan modellerin ardın satılmayacağı açıklandı.

iPod Nano, Shuffle ve Touch

Sadece Apple’ın online mağazası üzerinden değil bunun dışında stokların bitmesinin ardından tüm Apple Store merkezlerinden de iPod Nano, Shuffle ve Touch modellerinin kaldırılacağı belirtiliyor. Zaten iPod Nano, Shuffle modelleri için beklenen bir durum olsa da iPod Touch modeli için beklenmeyen bir durum olarak değerlendirilen son kararın ardından iPod Touch cihazlarının tamamının üretimine son verilmediğini de ekleyelim.

32 GB ve 128 GB modelleri hala satışta gözüküyor. Fakat ilerleyen dönemlerde bu iki seri içinde benzer bir kararında alınması gündeme gelebilir. Şu an için bu seriler satışta olarak gözükmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir