Kategoriler
Teknoloji

Emirates uçaklarında 50 Mbps internet hizmeti sunacak

Havacılık sektörünün önemli şirketlerinden biri olan  Emirates uçaklarında 50 Mbps internet hizmeti sunacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre  bu konuda gerekli anlaşmalar sağlandı ve çalışmalara başlandı. Emirates şirketi Boeing 777X filosunda bu hizmete yer verecek.
50 Mps internet hızı bugün itibari ile evlerimizde genel itibari ile kullandığımız 8 ve 16 Mps internet hızına göre çok çok iyi diyebiliriz. Diğer havayolu şirketlerine göre bu bağlantı hızıyla bir adım öne geçebilirler. Ancak bu denli internet hızının uçakta yolculuk esnasında ne gibi bir faydası olabilir bu konu tartışılabilir.
Emirates şirketinin yaptığı açıklayama göre internet hizmeti için  Thales firması ile ortaklık sağlandı. Geçtiğimiz aylar itibari ile bir çok havayolu şirketi internet bağlantısı konusunda yatırım yapmıştı. Ancak bu denli bir internet hizmeti sunan bir firma daha olmadı. Bir ABD firması olan JetBlue  daha önce ücretsiz internet hizmetinden,  Delta Air Lines ise sosyal medya hesaplarına ücretsiz erişim gibi bazı hizmetleri sunmuşlardı.

Bu gibi atılan adımlarla havayolu şirketleri müşteri kazanma adına birbirleri ile yarışır durumdalar. Bundan sonra nasıl gelişmelerin yaşanacağı merakle beklenirken, THY’nin bu konuda yeni bir adım atmayacağı da merak ediliyor açıkcası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir