Kategoriler
Teknoloji

Drone savar ileri karakollarda kullanılacak!

Harp Arge, tarafından üretilen ve  Türkiye’nin ilk elektromanyetik drone savar silahları için yeni bir atılım yapıldı. Türk firması olan Harp Arge geçtiğimiz yıl artan illegal uçurulan drone’lara karşı geliştirdiği drone savar ileri karakollarda kullanılması için kolları sıvadı. Genel koordinatör Aytekin Güçlü tarafından yapılan açıklama da öncelikle ilk olarak sınır karakollarında kullanılacak olan drone savarlar ileride sivil amaçlı kullanımını da hedeflediklerini dile getirdi.

Aytekin Güçlü tarafından yapılan açıklamaya göre Drone savar için ilk sipariş alınmış ve prosedürün tamamlandığına dair bilgiler verdi. Şu an için TSK eğitimlerinde bulunduğu drone konusu, oldukça önem arz ediyor. Bir çok terör örgütü tarafından kullanılan kötü emellerini sonlandırmak için atılmış olumlu bir adım.

Şimdilik sadece sınır karakollarının sıcak bölgelerinde kullanılması amaçlanan drone savar, Ar-Ge çalışmaları sonrasında sivillerin kullanması için bu ürünün farklı modelini çıkarılması amaçlanıyor. Sivil hayatta da kullanılmasının önemli olduğunu söyleyen Güçlü, Size ait olan arazi, bölge ve özel mülkünüz özel hayat gizliliğinin bu sayede önüne geçileceğini dile getirdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir