Kategoriler
Teknoloji

Akınsoft robot fabrikası açtı!

İnternet ve bilişim teknolojilerinde Türkiye’nin önde gelen lideri olan Akınsoft bir ilke imza atarak Konya’da bir robot fabrikası açtı. “AkınRobotics” Adlı fabrika 2 bin 700 metrekare bir kapalı alana inşa edildi ve toplamda 11 bin metre karelik alanda faaliyetlerini gösterecek olan fabrikada AkınRobotics adında robotların seri üretimin başlaması için düğmeye bastı. Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın kısa süre içerisinde robotların seri üretimine geçeceğini vurguladı.

Genellikle 1. dünya ülkelerinin üzerinde durduğunu dile getiren Akın, bu AR-GE çalışma çalışmalarının kendilerinde katılacağını söylerken bu çalışmanın bir buçuk yıl süreceğini dile getirdi.

Bu robot neler yapabilecek?

Seri üretime geçmeden önce AkınRobotics’de üretilecek robotlar hakkında bilgi veren Özgür Akın, GH5 serisi kodlamanın çok basit olduğunu söyleyerek küçük bir çocuk tarafından bile kodlanabileceğini söyledi. Bu robotlar broşür dağıtma, teşhir ürünleri tanıtma, Mağazalarda tezgahtarlık yapma ve hava alanlarında yol gösterme gibi bir çok yoldan kullanabileceğini ifade etti. Bununla birlikte Hastahanelerde refakatçılık yapabileceklerini söylerken evlerde hanımlara yardımcıda olabileceğini söyledi. Tamamlanması 22 yıl süren GH5 robotumuz vatana ve illete hayırlı uğurlu olsun ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yerli firmalarından olan Akınsoft firmasını böyle bir faydalı girişime yatırım yapmasından dolayı tebrik ederiz umarız dahada fazla geliştirilerek robot teknolojisinde Global lider marka olur. Dilerseniz Akınsoft tarafından geliştirilen robota bir videoda göz atalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir