Kategoriler
Yazılım

Yepyeni arayüzüyle Chrome 61 indirilmeye hazır!

İnternet tarayıcılarının olmazsa olmazlarından olan Chrome tarayıcısı yenilendi. Chrome 61 güncellemesiyle yepyeni arayüzüne sahip olan tarayıcıda ne gibi yenilikler oldu!

WindowsMac ve Linux kullanıcıları için yenilenen Google tarafından güncellenen Chrome 61 sürümü yayımlandı. Özellikle güvenlik anlamında iyileştirmelere giden şirket ayrıca arayüz bakımından oldukça farklılık göstermiş. Geliştirici odaklı özellikleriyle öne çıkmayı başaran yeni sürümde, WEBUSB API desteği sunulmasıyla birlikte genel anlamda bazı küçük davranış değişikliğine gittiği gözlemlenmekte.

Yeni Chrome 61 sürümü bizlere neler sunuyor?

Özellikle WebUSB API desteği sağlamasıyla dikkatleri üzerine çeken yeni sürümde, özel donanımların ve web uygulamaları konusunda oldukça iyi bir yol katetmiş. Ayrıca Hali hazırda olan klavye, fare ve yazıcı gibi destekler sunarken bilimsel, eğitime yönelik ve endüstriyel odaklı olmasıyla birlikte USB aksesuarlarını da kapsadığını gözlemliyoruz.

Bununla birlikte Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için PaymentRequest API desteği mevcut hale gelmiş oluyor. Bu API desteği sayesinde geliştiricilerin, perakendeciler ve mağazalar için düşünülmüş çapraz platformda çalışacak şekilde güvenliği artırılarak kesintisiz bir şekilde ödeme deneyimleri oluşturmalarına olanak sağlayacak.

Diğer öne çıkan değişiklere göz attığımızda ise göze çarpan Network Information APIile birlikte web sitelerin cihazın bağlantı bilgilerine erişime kolaylık sağladığını ve Device RAM API ile web sitelerin orantılı bir şekilde RAM kullanımını kontrol etmesiyle uygulamaların optimizme edelilmesine olanak sağladığını gözlemlemekteyiz. Yeni Chrome 61 sürümünü hemen indirmek için verdiğimiz linke tıklamanız yeterli.

[button url=”http://www.google.com/chrome/browser/desktop/index.html” target=”_blank” icon=”fa-chrome”]Google Chrome 61 indir[/button]

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir