Kategoriler
Yazılım

Uygulamalarınıza klasör oluşturun

Çok fazla uygulama kullanıyor ve mobil cihazınızın ekranında artık aradığınızı bulmakta zorlanıyor musunuz? Uygulamaları bir klasörde toplayarak ekranınızı daha sade hale getirebilirsiniz.

Android Cihazda Klasör Nasıl Oluşturulur?
Uygulamaları klasörde toplamak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken bir uygulama simgesini aynı klasöre toplamak istediğiniz bir başka uygulamanın üzerine sürüklemektir. Bunu yaptığınızda Android otomatik olarak bir klasör oluşturur ve istediğiniz diğer uygulamaları da bu klasörün üzerine sürükleyerek dahil edebilirsiniz. Bu yöntemle istediğiniz kadar klasör oluşturabilirsiniz.

Klasör Oluşturmanın Avantajları Neler?
Nadiren kullandığınız uygulamaların simgeleri ana sayfanızda gereksiz yer kaplıyor olabilir. Bu dağınıklığı düzenlemenin en kolay yolu benzer uygulamaları bir klasör içinde toplamaktır.
Örneğin yeni Android sürümlerinde ve yeni cihazlarda Google uygulamaları ayn klasör içinde toplanarak gelmektedir. İhtiyacınız olan uygulamayı klasöre tıklayarak hemen kullanabildiğinizden, bir uygulamayı klasöre koymanın hiçbir dezavantajı yoktur.
Uygulamayı klasörden çıkarmak isterseniz de yapacaklarınız çok basittir. Klasöre tıklayıp açtıktan sonra uygulama simgesinin üzerine basılı tutun ve hover konumuna geçtiğinde yine ana sayfaya sürükleyip bırakın, hepsi bu.
Uygulamaları klasörlerken benzer kategoride olanları aynı klasöre koymanız daha sonra bulabilmeniz açısından kolaylık sağlayacaktır. Örneğin sosyal ağ uygulamalarını aynı klasöre koyarak, klasörün ismini Sosyal Ağ olarak değiştirebilirsiniz. Klasörün ismini değiştirmek için yapmanız gereken tek şey, klasör simgesine tıklayıp açmaktır. Açtıktan sonra Klasör yazan yerdeki başlığa tıklayarak istediğiniz ismi yazabilirsiniz.
Sağlık uygulamalarınızı aynı klasöre, banka uygulamalarını aynı klasöre, web araçları ile ilgili uygulamaları aynı klasöre toplayarak ihtiyacınız olduğunda hepsine aynı anda kolayca ulaşabilir ve kendinize kolaylık yaratabilirsiniz.
Android ve uygulamalar hakkındaki diğer sorularınızın cevaplarını web sitemizde bulabilir, bulamadıklarınız için bizimle iletişime geçerek cevap isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir