Kategoriler
Yazılım

Pixel 2 Android Oreo ne zaman çıkacak?

Google, geçtiğimiz gün tanıtmış olduğu Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerine ait yeni bilgiler var! Uzun süredir üzerine çalıştığı her iki telefonun Android Oreo sürümüne ne zaman geçeceğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Dağıtılmasına bir hafta kala neredeyse özelliklerin tamamını öğrenmiştik şimdilerde ise Android oreo ile gelecek olan cihaz ne gibi özellik barındıracağı na dair yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Pixel 2 ve 2 XL modelleri içerisinde yer alan Google gizli işlemcisinin aktif olacağına dair bilgiler vermiştik. Bu işlemcinin katmış olduğu özellik ile birlikte hem batarya performansı yükselirken hemde performans olarak yüksek bir ivme kazanmış olacak.

Bu konu ile açıklamada bulunan Google, içerisinde aktif olarak işlem görecek olan Pixel Visual Core adlı işlemci tüm dağıtılarak üçüncü parti geliştiricileri içinde bu işlemci kullanılabilecek ifadesini kullandı. Kısacası cihazın her tarafına ulaşarak, Google’ın sunmuş olduğu bu hizmetten faydalanabilecek.

Ancak yapmış olduğu açıklamada Android 8.1 Oreo’nun bu bilginin dışında güvenlik açısından cihazlara ne gibi yol açacağına dair bilgi verilmedi. Henüz güncellemeyi hiç bir cihaz kullanmıyor. Güncelleme ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir