Kategoriler
Yazılım

Microsoft Mobil Dünyasında Ne Yapıyor?

Mobil pazarının önde gelen yazılım firmaları arasında olan Microsoft dan ses gelmiyor.

Microsoft Windows tabanlı mobil telefonlarını bir yıldır tanıtmıyor. Bu sessizliğin sebebi ne? Bir yıldır sessizliğini koruyan Microsft kendi iç dünyasına dalmış durumda. Yeni Windows Phone için öncelik kendi içlerinde yeni bir yapılanmaya gittiklerini belirten Microsoft CEO’su Satya Nadella telefon biriminde temizlik ve yeniden yapılanma faaliyetlerine odaklandıklarını ifade etti. Bu yapılanma mobil pazarında Microsft’u yüzde bir’in altına kadar geriletti.

Microsoft CEO’su Satya Nadella Marketplace’te yayınlanan “make me smart” (Beni akıllandır) isimli podcast’e konuştu ve sözlerine şöyle devam etti. ” Microsoft’un alışagelmiş telefonların dışında bir telefon üretmek istediklerini, “Bugün hâlâ telefon üretmeye devam ediyoruz ve HP’nin cihaz üreticileriyle birlikte çalışıyoruz. Yönetim ve güvenlik gibi noktalara odaklandık. Continuum ile telefonu masaüstü bilgisayara dönüştürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Microsoft CEO’su Satya Nadella farklılık yaratacak proje üzerinde çalışarak Microsoft’un bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayar olarak da kullanılabilecek bir telefon geliştirebileceğini düşünüyor. Anlaşılan o ki Microsoft mobil pazarına havlu atmış gözükse de çok ciddi bir oluşum ile tekrar pazarda ses getirecek. Yapılan açıklamalarda Haziran ayı vurgusu yapılırken bizde bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir