Kategoriler
Yazılım

Microsoft Launcher duyuruldu!

Bundan yaklaşık iki yıl önce Android için tanıtmış olduğu Android Launcher uygulamasını tekrardan güncelleyerek duyuruldu. Peki, yeni Launcher içerisinde bizleri ne bekliyor.

Microsoft’un daha önceden  Garage kapsamında tanıtmış olduğu Arrow Launcher, artık tamamen yenilenerek Microsoft Launcher olarak yeni adıyla kullanıcılarıyla buluşacak.

Microsoft, artık aradığını Windows mobile de bulamayınca artık Android işletim sistemi için çalışmalar sürdürmeye başladı. Daha önceden Apple cihazlar için çıkardığı Handoff özelliğini “PC üzerinde devam et” uygulamasının farklı bir versiyon hazırlayarak Android cihazlar için sunulması beklenmektedir.

Android akıllı telefonlar ve Bilgisayarlar arasında bir köprü görevi görmesi hedeflenen ve uygulama ile tüm özellikleri sonuna kadar kullanılırken Microsoft’un kendi arama motoru olan Bing‘de uygulama üzerine yerleştirilmiş olduğunu görüyoruz.

Bir çok özelliği kapsayacak olan Launcher ile dosya düzenleme, Fotoğrafları görüntüleme, web üzerinde gezinme gibi özellikleri kullanabileceksiniz ayrıca Office ve Outlook gibi Microsoft ürünlerini de rahat bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyacak. Üstelik  “PC üzerinden devam et” özelliği sayesinde daha kullanışlı bir rol izleyecek.

Uygulama içerisinde bakındığımızda farklı bir özellik daha dikkatimizden kaçmıyor. Sık kullanılan uygulamaları gösterirken bununla birlikte hatırlatıcı, randevular, haberler ve son etkinlikler gibi uygulamalar bulunuyor. Tema çeşitliliğiyle de göze çarpan uygulamanın farklı renk ve arayüz çeşidinin olduğunu görüyoruz.

Android cihazınızın içerisinde eğer Microsoft Launcher beta sürümünü kullanıyorsanız Arrow Launcher uygulamasının çıkmasını beklemeniz gerekiyor. Şayet uygulamanın beta sürümünü kullanmak istersenizBuraya tıklayarak uygulamaya erişebilir ve indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir