Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Samsung Gerçeklik Kaskını Duyurdu

Microsoft‘un öncülüğün de başlayan başlayan karma gerçeklik kaskı üreticilere ilham olmuş gibi ilk olarak Lenova şimdilerde ise Samsung HMD odssey adını verdiği yeni bir kaskı duyurmaya hazırlanıyor. Bu işi ilk olarak Microsoft 2015 yılında gerçekleştirmişti. İlk olarak adını verdiği Mixed Reality – Karma Gerçeklik, gerçek dünya nesneleri ile sanal gerçeklik dünyasını karıştırarak daha gelişmiş bir konsept ortaya koyuyor.

Sanal Gerçeklik Kaskının Kurucusu

Microsoft başlatmış olduğu diğer firmalara yönelik olarak lisans programı başlattı. Bu programa katılan firmalar ise Asus, HP, Lenovo, Samsung gibi pek çok dev Firmalar katılmıştı. Yapılan bu ürünler ise kendini yavaş yavaş göstermeye başladı Tabi bu karma gerçekliğin başında ilk olarak Windows 10 işletim sisteminin olduğunu unutmamak lazım.

Samsung’un Karma Kaskının Özellikleri

Samsung’un çıkarmış olduğu bu kask hakkındaki açıklamaları ise Samsung HMD Odyssey kaskı piyasadaki en yoğun deneyimi sunabilecek kask olduğunu iddia ediyor.Kaskın özelliklerine bakacak olursak  İki adet 3.5 inçlik 1600 x 1400 piksel çözünürlükte AMOLED ekran barındıran kask, 90/60Hz frekanslarını destekliyor. İki ekran ile 110 derecelik çok yoğun bir görüş açısı sunuluyor. Kullanıcıyı tamamen karma dünyanın içerisine skomak için tüm ayrıntılar düşünülmüş.

Fiyatı ve Diğer Özellikleri

Pozisyon belirleyen sensörler, vücut hareketlerini algılayan 6 DOF sensör, 6 eksenli akselerometre, 6 eksenli jiroskop, 3 eksenli pusula ve yakınlık sensörü bunlar arasında. 4 metrelik USB 3.0 kablosu ile geniş bir hareket alanı sunan kaskta ayrıca USB 2.0 portu da mevcut. Yine HDMI 2.0 da alternatif olarak yer alıyor 645 ağırlığında olan bu kask bir çok oyunları da evinizde oynamanıza olanak sağlıyor. bu kaskın fiyatı ise 499 dolardan satılacağı açıklandı.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir