Kategoriler
Yazılım

En çok kullanılan iphone sürümü İOS 10

IOS yazılımını kullanan bir çok kullanıcı mevcut. Elde edilen verilere göz attığımızda İOS 10 açık ara lider olarak karşımıza çıkmakta. Geçtiğimiz günlerde IOS 11 Beta sürümü ile kullanıcılarına yeni bir güncelleme yayınlayan Apple firması IOS kullanıcılarının istatisklerini ortaya koydu.

IOS kullanıcı oranları nedir ? haberimizin detaylarında inceleyelim..

Eylül ayı yaklaşırken bir çok IOS kullanıcı yeni sürüm olan IOS 11 ile buluşmaya hazırlanıyor. Peki şuan IOS 10 kullananların yeni sürüme ne kadar katkısı olacak. Toplam IOS kullananların oranı nedir ve bunlar yayınlanan güncellemelere kapalı kesim mi acaba..

IOS 9, IOS10 ve IOS 11 ile kullanıcı kitlesi bu gün yayınlanan rapor ile ortaya çıkmış oldu. Yayınlanan raporda kullanıcılar kategorilenmiş ve yüzde kaç hangi sürümü kullanmakta şeklinde bir şablon oluşturulmuş. Oluşturulan şablon grafiğine göre IOS 10 sürümü kullananların sayısı pastadaki en büyük dilimin sahibi olmuş.

Verilere göre İOS 10 Lider konumda

Yüzde oranları ile ifade edilecek olursa % 87 oranı ile IOS10, % 10 oranı ile İOS 9 pastadaki paylarını almışlar. Geriye kalan % 3’lük dilimi ise daha önceki sürümleri kullananların oluşturduğu kitle.

 

Ortaya konan bu tabloya göre analiz edersek İOS kullanıcıları gelen güncellemeleri takip ediyor ve indiriyor. %87 paya sahip İOS 10 bir yerde İOS 11 için oluşacak kitleyide simgeliyor diyebiliriz.

Şuan İOS 11 beta sürümü ile test aşamasında olsa da Eylül ayında bu sürümü indireceklerin sayısı veya oranı oldukça yüksek olacak gibi görünüyor. Şuan ki İOS 10 sürümü bir yerde İOS 11’e müthiş destek vermiş oluyor. Eylül ayı ile birlikte bu desteğin ne kadarı İOS 11’e yansıyacak hep birlikte göreceğiz..

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir