Kategoriler
Yazılım

iOS 11 Beta 4 Sürümü Neleri Değiştiriyor?

Akıllı telefon dünyasında iki ana işletim sisteminden biri olan iOS işletim sistemi için yenilenme dönemine girdik. Daha önce hemen hemen aynı dönemlerde yayınlanan iOS 10 işletim sisteminden sonra iOS 11 işletim sistemiyle yeniden piyasadaki yerini alan teknoloji devi, yeni işletim sisteminin beta sürecini de başlatmıştı. iOS 11 işletim sisteminin beta süreci bir yandan devam ederken bir yandan da yeni işletim sisteminin geliştirme hızı arttırılıyor. Öyle ki son olarak iOS 11 Beta 4 sürümünün yayınlandığını gördük. Geliştirici sürümüyle beraber öne çıkan iOS 11 Beta 4 sürümünün herkese açık sürümünde ise beta 3 yayınının yapılacağını belirtelim. Bir sürüm önden devam eden geliştirici serisi için yayınlanan iOS 11 Beta 4 serisiyle beraber ise bazı düzenlemeleri yapıldığı da açıklandı.

iOS 11 Beta 4 Neleri Değiştirdi?

Geliştiriciler için yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber menü geçişlerinde yaşanan donma sorunu başta olmak üzere belli başlı hatalar giderildi. Yeni sürümün hataları gidermesi bir yana dursun Beta 4 serisiyle beraber değişen özelliklerde ortaya çıktı.

Geçiş animasyonlarında değişikliğe gidildiği belirtilen sürümün, pil konusunda da bazı iyileştirmeler getirdiği belirtiliyor. Yeni simgelerle beraber çok daha başarılı bir yapı sunulduğu görülen iOS 11 beta 4 sürümünün, bildirimleri de güncellediği açıklandı.

Bunun dışında genel iyileştirmeler ve canlı fotoğraflarda da düzenlemeler yapılmasının sağlandığı beta sürümünün herkese açık versiyonu için yayın tarihi konusunda bir açıklama yapılmadı. Sadece elde ettiğimiz bilgiler, bu sürümün herkese açık versiyonunun beta 3 karşılık geleceği. Ekstra bir bilgi durumunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir