Kategoriler
Yazılım

Intel Atom bilgisayarlara Windows 10 güncellemesi gelmeyecek

Microsoft, aldığı bir kararla artık iyi bir performans beklentisi beklemediği bazı bilgisayarlar için Windows 10 Creators Güncellemesi yapmayacak.

Intel Atom Clover Trail işlemciye sahip olan bilgisayar sahiplerini üzecek haber, bugün Microsoft tarafından yapılan açıklamayla gerçekleşti. Şirket, artık bu bilgisayarların windows 10 Creators güncellemesi alamayacağını duyurdu.

[affiliate_news id=”3945″]

Microsoft Intel Atom bilgisayarların fişini çekti

Windows 8 çıkmasıyla birlikte çok fazla sayıda çoğalan Intel Atom Clover Trail çipli bilgisayar kullanıcılarına Microsoft tarafından ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesi vermişti. Özellikle Tablet ve dizüstü bilgisayarların güncel kalmasını hedeflemişti. Microsoft, Yapmış olduğu resmi açıklamada bu bilgisayara sunmuş olduğu hizmeti sonlandırma kararı aldığını açıkladı.

Şirket, yapmış olduğu açıklamada Windows 10 özellik güncellemesi  alan cihazın ekstra Creators Güncellemesi alabilmesi için ayrı bir donanıma ihtiyaç duyduğuna dair bilgi verdi. İyi bir deneyim sunabilmesi için sürücü desteği alması gerektiğinin altını çiziyor. Eğer yeteri kadar donanım desteği sunulmazsa yapılacak olan güncellemenin kaldırmayacağı yönünde ifade kullandı.

Intel Clover Trail cihazlar ise sadece kısıtlamalara tabi tutularak Windows 10 Yıl dönümü Güncellemesi alabilecek. Microsoft yine güvenlik güncellemeleri devam ettireceğini belirtirken 2023 tarihinde son bulacağını söyledi. Windows 8.1 için ertelenen güncelleme tarihi son bulduğunda desteğini çekecek.

[affiliate_news id=”541″]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir