Kategoriler
Yazılım

Google uzun süre kullanılmayan Android cihazların yedeklerini silecek

Google’dan yapılan açıklamaya göre en fazla üç hafta kullanılmayan ve Google servislerine girilmediği takdirde  yedeklerini otomatik olarak sileceğini açıkladı. Yapılan bu açıklamanın ardından sadece kullanıcılara 1 aylık süre verildi bu 1 aylık süre içinde Google servislerine erişim sağlanmadığı zaman silinecek.

Bir android cihaz aldığınız zaman cihazınızı telefon ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndüğünüz zaman sistemin yedeği olan Google Drive üzerinde saklıyor. Google ise bu yedekleri fazla saklamak istemediği için böyle bir yönteme başvurmuş. Bu şekilde sayısız cihazın depolama alanı kaplayacağı Google da sunucularının atıklarla dolmasını istemiyor.

Google artık yedekleri fazla tutmayacak

Yapılan açıklamaya göre Android cihaz 1 aydan fazla süre herhangi bir Google uygulamasına girmediğiniz taktirde otomatik olarak silinecek. Bu olay ise Google yedek dosyası altında bir sayaç olacak ve bu sayaç 30 gün dolduktan sonra silinmeye başlayacak.

Google’ın kendisine herhangi bir uyarı yapmadığından ve yedeklerini kendi Google Drive alanına da taşımasına izin verilmediğinden şikayetçi. Bu bakımdan Android cihazları olanların iki haftada bir Google servislerine erişmesi şart. Yani anlaşılıyor ki Google’un yeni bir olay daha başlatmış kendi uygulamalarına girilmediği takdirde her şeyi otomatik olarak silmeye kararlı bu yüzden en az haftada bir kere girmek şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir